Milles konkurss seisneb?

Eesti üldhariduskoolide ja huviklubide õpilased saavad nelja kuu vältel lindudeteemalisi ülesandeid, mida ainetundides lahendada. Parimad ülesannete sooritajad saavad igal kuul preemiaks toredaid auhindu ning konkursi lõpus pälvib üks klass tiitli “Eesti kõige linnusõbralikum klass” ning 1000€ klassitegevusteks!

Kes saavad osaleda?

Konkursil saavad osaleda Eesti üldhariduskoolide klassid ja huviklubide grupid. Igast koolist või klubist saab konkursil osaleda vaid üks, kooli/klubi esindama valitud klass.

Kuidas saab konkursil osaleda?

Osalemiseks pea oma klubi või klassiga nõu ning laske oma klassijuhatajal või huvijuhil täita registreerimisvorm. Konkursile oodatakse kõiki alg- ja põhikooliklasse. Ühest koolist või huviklubist saab osaleda vaid üks klass, kes esindab kogu kooli.

Pärast registeerimist hakake täitma igakuiseid ülesandeid ning laadige need konkursi veebikeskkonda.

Milles seisnevad ülesanded?

Kõik ülesanded on seotud Eestis talvituvate lindudega ning kujundatud nii, et neid oleks mõnus ainetundides lahendada. Nii tuleb lindudele meisterdada näiteks toidumaja ning seda regulaarselt toiduga varustada, linde joonistada ning neid tundma õppida.

  • November – esimeseks ülesandeks on lindude toidumaja meisterdamine;
  • Detsember 2016 – jõulukuul ootame joonistusi ja pilte meil talvituvatest lindudest;
  • Jaanuar 2017 – aasta esimesel kuul kutsume osalejaid pliiatseid haarama ning lindudest kirjutama;
  • Veebruar 2017 – viimaseks ülesandeks on otsida endast loomingulisust ja käsitöövilumust ning meisterdada vabas tehnikas midagi, mis seostub lindudega;
  • Märts 2017 – toimub Eesti kõige linnusõbralikuma klassi suur loosimine.

Millised on konkursi reeglid?

Konkursi reeglite ja tingimustega saad tutvuda siin.

Kuidas selgitatakse välja võitjad?

Igakuiseid võitjaid selgitab välja nii žürii kui ka publik. Žürii premeerib iga kuu kaht tublit klassi maitsva ning toreda auhinnaga ja kingib pääsme märtsis toimuvale lõpploosimisse, milles loositakse välja 1000€! Samuti toimub konkursi vältel publiku lemmiku hääletus. Iga kuu saab publiku lemmik samuti auhinna ning koha lõpploosimisse. 

1000€ suurune peaauhind loositakse välja märtsis 2017 pimeloosiga kõikide finalistide vahel.

Kust saab konkursi kohta lisainfot?

Lisainfo saamiseks tutvu konkursi reeglite ja tingimustega, vaata Balsnacki Facebooki lehte või kirjuta aadressile kampaania@laecwador.ee

Konkurss