Rannu Kool – lindude meisterdamine

Makroflexi-linnud

Kuna veebruaris on meil koolis palju üritusi olnud, siis otsustasime viimase ülesande tarbeks ühendada klassijuhataja, loodusõpetuse ja kunstiõpetuse tunnid.

Kunstiõpetuse õpetajal tuli mõte meisterdada linde makroflexist ja need siis ära lõpuks ära värvida. Kuna kohati meil polnud n-ö tõetruud värvitooni võtta, siis osaliselt on linnud muinasjutu- või fantaasialinnud kuldse või hõbedase sulestikuga.

Tööde valmimine võttis aega kohe mitu päeva. Esimeses tunnis õppisime, kuidas makroflexi pudelist kätte saada ja õiges koguses lasta. Lapsed joonistasid harilikuga papitükile linnu kontuurid ette, kuid makroflex paisub ja käitub ikka omamoodi, seega linnud said väga huvitava kujuga.

Järgmisel päeval, kui makroflexi-linnud olid kuivanud, sai hakata neid värvima. Kasutasime spreivärve. Valikus oli kuldset, hõbedast, musta, sinist, valget ja punast värvi. Jällegi õppisime, kui kaugelt oleks mõistlik värvi lasta, et see liiga märjaks ei jätaks lindu ja hästi kataks. Oli igatepidi loominguline töö.

Konkurss

JÄTA OMA VASTUSES

Please enter your comment!
Please enter your name here