Šokolaadine hommikupuder – Retla-Kabala kool

sokolaadine hommikupuder

Esimese asjana sai igaüks ülesandeks mõelda, milline võiks olla tervislik ja tasakaalustatud hommikusöök. Kõikide mõtted arutasime läbi ja valisime tehtavaks hommikusöögiks kaerahelbepudru koos meelepäraste marjade, seemnete ning väikse üllatusliku komponendi šokolaadiga.

Pudrukeetmisega olid meist üle poole tuttavad. Selleks, et ka ülejäänud saaks pudrukeetmist harjutada jagasime grupi kaheks. Nii said algajad kokkajad kogenumate käe all rohkem söögitegemist praktiseerida.

Kaunistamise etapis sai igaüks oma loomingulisust näidata valides kaunistamiseks sobivad seemned, marjad või banaani. Ka šokolaadi lisamisel näitasid lapsed oma eelistust – osad lapsed eelistasid šokolaadi riivida, mõned tükeldada noaga ja mõned lisada pudru sisse terved šokolaadiruudud.

Hommikusöögi tegemise käigus õppisid lapsed, miks peab olema hommikusöök tervislik, miks on hea lisada pudrule suhkrurikka moosi asemel hoopis marju ja seemneid ning miks on muna pudru sisse sobiv komponent. Samuti said nad enda käe läbi tehtud söögist kinnitust, et hea pudru saamiseks ei ole vaja lisada sellele suhkrut. Enamus lubas kodus ka perele sama putru teha, sest nad said kinnituse, et pudru keetmisega saab hakkama iga koolilaps!

Šokolaadine hommikupuder

Koostisosad

Retsept 6-le lapsele:

10dl vedelikku (piim veega pooleks)
6dl täisterakaerahelbeid
3 toorest muna
meelepäraseid marju, seemneid, banaani
tumedat šokolaadi (ühele lapsele 2 ruutu)
soola

Valmistamine

Vala vedelik potti. Lase keema minna. Lisa näpuotsaga soola. Vala potti helbed putru aeglaselt segades. Jälgi, et puder põhja ei kõrbeks segades seda aegajalt puulusikaga. Keeda putru 5 minutit (või nii kaua, nagu sinu helveste paki peal on öeldud keetmise ajaks).
Tõsta puder tulelt maha. Löö munad ükshaaval potti. Kui oled ühe muna potti ära löönud, siis vispelda muna kiiresti pudru sisse. Korda tegevust teise ja kolmanda munaga.
Tõsta puder taldrikusse. Lisa kaks tumeda šokolaadi ruutu (lisa need kas tükina, riivitult või tükeldatult). Vali meelepärased marjad ja seemned. Tee oma pudrust tõeline kunstiteos, mida on lust süüa!

Head isu!

JÄTA OMA VASTUSES

Please enter your comment!
Please enter your name here