rimi retsepti meistriklass logo

MIKS RIMI RETSEPTIMEISTRIKLASSI KONKURSS LOODI?

Tänapäeva ülimalt kiire elutempo mõjutab otseselt nii täiskasvanute kui laste toitumist. Ülekaalulisus laste seas ning isegi rasvumine on selgelt liiga suur probleem. Teisalt on meie elustiili ja toitumisharjumuste väljakujunemist arvestades just murdeiga väga oluline. Rimi retseptimeistriklass ongi ellu kutsutud eesmärgiga propageerida lastele ja noortele tasakaalustatud toitumist ning kaasata neid toitude valmistamisse, mis meie organismile positiivselt mõjuvad.

KUIDAS OSALEDA?

Konkursil osaleda on imelihtne! Leidke oma koolist põhiastme klass, kes kogu kooli või huviringi eest konkursil osaleb ning kooli esindab. Konkursil saab osaleda igast koolist üks põhiastme klass (klassiõpilaste arv pole limiteeritud). Osalema on oodatud põhikooli õpilased.

KUIDAS REGISTREERIDA KONKURSILE?

Registreerige oma osalus ankeedi kaudu konkursi kodulehe aadressil www.eestilapsed.ee/rimi ning määrake oma kontaktisik. Selleks sobib klassijuhataja või huvijuht. Kindlasti kirjutage ka lühitutvustus oma koolist ja klassist. Registreerimine lõppeb 28.02.19.

Kõik registreerunud saavad osalemist kinnitava e-maili.

MILLISED ON TEGEVUSED KUUDE LÕIKES JA ÜLESANDED?

Igal kuul ootab osalejaid uus ülesanne, mille käigus tiimid proovile pannakse. Igas etapis tuleb osalejal esitada üks retsept etteantud teemal, sealhulgas selle juhend, lühikirjeldus ja pilt/video. Esimesed 100 registreerijat saavad ülesannete lahendamiseks kuluvate toiduainete soetamiseks Rimi Eesti OÜ-lt ka Rimi kinkekaarte koguväärtuses 20€.

Kokku sooritatakse konkursi vältel kolme kuu jooksul kolm erinevat ülesannet (veebruarist aprillini). Suur finaal toimub 2019. aasta mais. Ülesandeid saab lahendada näiteks klassijuhataja, käsitöö, tööõpetuse, kodunduse, inimeseõpetuse tundides.

Veebruar 2019 – Veebruaris ootame põnevaid ja loomingulisi retsepte bataadist. Oluline on jälgida ainult kaht reeglit: retsept peab suuremal või vähemal määral sisaldama bataati ning roog peab lähtuma tasakaalustatud toitumist arvestades.

Märts 2019 – Märtsis on põhikomponendiks kala. Ei ole piiranguid, millist kala retseptis kasutada ning kuidas seda valmistada.

Aprill 2019 – Viimase ülesandena valmivad road banaanist. Retseptid võivad olla nii soolasele kui magustoidule.

Mai 2019 – Maikuu keskpaigaks on selgunud kõik finalistid, kelle hulgast selgitatakse finaalüritusel välja I, II ja III koha laureaadid, kes võidavad vastavalt 1000€, 800€ ja 500€! Samuti pälvib I koht „Retsepti Meistriklass 2019“ tiitli.

KUIDAS VALITAKSE VÄLJA VÕITJAD?

Finalistid, kes osalevad peaauhindade jagamisel, selgitatakse välja iga kuu.

Igakuiseid võitjaid valib välja nii žürii kui ka publik. Žürii selgitab iga ülesande sooritanute vahel välja kaks parimat retsepti, mis liiguvad edasi konkursi finaali ning kes osalevad maikuus lõppvoorus.

Lisaks valib iga kuu oma lemmiku välja ka publik. Publiku lemmikud selguvad Like/Meeldib reaktsioonide arvu põhjal osaleja kuu ülesande lehel. Finaalikoha pälvib üks hääletusperioodi jooksul kõige rohkem hääli kogunud klass. Hääletusperiood kestab järgneva kalendrikuu teisest kuupäevast seitsmenda kuupäeva kella 12.00-ni.

Näiteks veebruari ülesannete poolt on võimalik hääli anda 2. märtsist kuni 7. märtsi keskpäevani.

NB! Arvesse lähevad vaid need Like/Meeldib reaktsioonid, mis on antud hääletusperioodi ajal.

Igal osalejal on võimalik oma ülesande lahendust jagada ka sotsiaalmeedias ning kutsuda oma sõpru ja koolikaaslaseid hääletama.
Kuu publiku lemmikud kuulutatakse välja konkursi veebis ning finalistidega võetakse ühendust.

Peaauhindade võitjad selgitab välja žürii mais 2019. Žürii hindab kõikide finalistide leidlikkust, ülesandele lähenemise originaalsust, õpilaste ea- ning oskuste tasakaalu ning ülesande esitust. Kolme parimat tööd autasustatakse preemiatega vastavalt 1000€, 800€ ja 500€.