Ise tehtud, hästi tehtud
Informatsiooni kogumine
Novembrikuu ülesandeks oli meisterdada lindudele toidumaja. Nagu iga ehitamine, algas ka meie ehitamine ideede otsimisest. Iga õpilane mõtles kodus, uuris vanematelt, raamatutest või internetist, missuguseid toidumajasid on tehtud. Järgmine etapp oli planeerimine ning arhitekti töö. Oma ideed joonistati paberile.
Enne toidumaja ehitamist uurisime Eesti Ornitoloogiaühingu kodulehelt (eoy.ee), millised linnud toidumaja külastavad, missugused omadused peavad toidumajal olema ja millist toitu võib lindudele panna.
Meie grupist oli sel päeval koolis 6 õpilast. Igaüks meisterdas oma toidumaja. Otsustasime taaskasutada plastmassist pudeleid ning kanistreid. Loomulikult loputasime need enne puhtaks. Lõikasime sobivad avad, katsime teravad servad isoleerteibiga ning kinnitasime riputusnööri.
Igaühel enda linnumaja, mille korra eest hoolt kanda
Kui toidumajad valmis olid, panime sinna sisse rasvapalle, päevalilleseemneid jm ning läksime ümber koolimaja sobivaid riputuskohti valima. Esimese toidumaja riputasime koolimaja peaukse lähedale, teise sissesõidutee kõrvale kase otsa, kolmanda staadioni kõrvale kuuseoksale, neljas ja viies leidsid koha kooliaias õunapuude otsas ning kuues ripub klasside akende all toomingaoksa küljes.
Meie rõõmuks leidsid linnud toidumajad üles samal päeval. Oleme juba näinud rasvatihaseid (ning hallvareseid) söömas. Jätkame aga jälgimist, sest toiduvarusid on praeguse seisuga 10 kg päevalilleseemneid.