Kuhu minna lastega? Näitus “100 aastat Eesti ilma(teenistust)”

Kas soovite teda kui suur on olnud Eesti rekord-rahetera? Aga kui kõrge suurim lumevaip? Ja paljud muud ilmastikuküsimused saavad vastuseid Eesti Loodusmuuseumis. Kui oled mõelnud, et kuhu minna lastega, et kõikidel oleks põnev ja silmaringi laiendav kogemus, siis tea, et 5. veebruarist 3. märtsini on loodusmuuseumi trepigaleriis avatud näitus “100 aastat Eesti ilma(teenistust)”.

Näitusele on kokku kogutud põnevad pildid möödunud aja ilmavaatluste ja -ennustusseadmetest, väljakutest ja legendaarsematest meteoroloogidest, lisaks saab uudistada ka põnevamaid Eesti ilmarekordeid. Näituse raames toimuvad ka mitmed muud toredad üritused kuhu minna lastega koos.

❄️ 16. ja 17. veebruaril kell 11 räägitakse Eesti Loodusmuuseumi perehommikutel ilmast ja loomadest. Kas ilm mõjutab kuidagi ka loomade elu? Kuidas aastaaegade vaheldumine mõjutab loomade kohastumist? Kas sama loom võib külmemas ja soojemas kliimas elades käituda erinevalt? Milline on kliima soojenemise mõju maailmas elavatele liikidele? Üheskoos otsitakse vastuseid nii nendele kui mitmetele teistele küsimustele.

❄️21. veebruaril kell 18 ootab „Öökulli akadeemia“, kus sel korral on külas sünoptik Ele Pedassaar, kes räägib “Ohtlikest ilmanähtustest Eestis”. Saadakse teada, millised on Eesti ohtlikud ilmanähtused ning kui ohtlikuks võib Eesti ilm minna. Tehakse juttu ka sellest, millised on tormihoiatuste kriteeriumid ning mille alusel neid määratakse.

❄️ 23. ja 24. veebruaril kell 11 on Eesti Loodusmuuseumi perehommikutel külas sünoptikud ehk ilmateadlased –kellega koos uuritakse, milliseid erinevaid ilmanähtusi meil kõige sagedamini esineb ning kuidas need tekivad. Kuidas tekivad aastaajad? Miks on suvel soe ja talvel külm? Kust üldse ilm tuleb ja kes teeb tegelikult ilma? Jutuks tuleb ka meil kõige sagedamini esinevatest ilmastikunähtustest, ilmast erinevatel aastaaegadel ning sellest, kui halvaks võib ilm minna!

Kõigi sündmuste kohta loe lähemalt loodusmuuseumi kodulehelt: www.loodusmuuseum.ee

JÄTA OMA VASTUSES

Please enter your comment!
Please enter your name here