Väikesele kokkajale väike pann!

Mäletame härdumusega oma esimesi mänguasju nagu mudelautod, nukud, kaisuloomad ning näiteks lasteaia mängunurgas seisev köögimööbel. Mänguköögiga oli alati see asi, et ükski asi ei saanud valmis. Liivakook jäi liiga nätske ning puuviljadel oli alati plastmassi maitse, mis sest et sai ju kaua tehtud ning pliidil hoitud.

Õppisime kööki mängima, kuid päris süüa tegema ikka ei õppinud. Kuid tegelikult on võimalik lapsele juba maast madalast õpetada, kuidas mingi asi köögis töötab. Pann on kuum, toit võib minna kõrbema ning kuum õli on ohtlik. Täitsa vajalikud teadmised, mis juba maast madalast tulevad kasuks ning samas õpetavad lapsi ka lihtsamaid roogasid valmistama.

Väike kokkaja vajab väikest panni, mida rõõmuga kätte haarata ning mis peamine – töötab ehk teeb süüa ka. Sellise panni leiate näiteks Koduekstra kauplusest. Mis kõige ägedam – nüüd saab koos lapsega koos kokata. Suur pann on raske, hirmuäratav ning lastele lihtsalt meeldivad sellised asjad, mis on just neile mõeldud. Nagu nukuköögist välja hüpanud, kuid päris!

Miks mitte haarata enda kätte suur pann, lapsele väike ning hakata koos kasvõi muna praadima. Kui muna oskad praadida, siis on terve elu kõht täis, sest see on kokkamise A ja O. Kujutage ette olukorda, kus teete isadepäevaks mõnusa omelti või praemunad ning kõik võidavad. Lapsel on lõbus ning vanemad saavad rahus muna süüa teades, et lapsel on juba mingi oskus iseseisva elu jaoks olemas. Võimalik, et esimesest söögitegemisest kasvab välja tore hobi, millega kasvandik jõuab veel kaugele.

Kui söök on valmis, siis saab ka laps oma nõud ära pesta. Tegelikult antud panni saab ka nõudepesumasinas pesta, kuid kokkamise juures on väga tähtsal kohal ka puhtuse hoidmine. Oma asjad võiks ikka enda järelt ära koristada.

Kui järgmisel korral poodides koos lapsega ringi käite, siis miks mitte sisse astuda Koduekstrasse ning korvi poetada üks armas väike pann. Lelusid on niigi liiga palju. Parem, siis anda lapsele midagi, mis ka köögis päris tema oma ning samas õpetab ka süüa tegema. Mõnusat kokkamist!

JÄTA OMA VASTUSES

Please enter your comment!
Please enter your name here