Kehtna Põhikool – lindude toidumaja

Linnusöögimajade ehituslugu

Isadepäev

Meie klass otsustas kaks toredat sündmust omavahel ühildada- linnusöögimajade ehitamine ja isadepäev. Kutsusime isad kooli poistega linnusöögimaju ehitama. Et isad ikka üritusest osa saaksid võtta, korraldasime meisterdamise õhtusel ajal. Küll oli tore õhtu. Tööõpetuse klassis käis tore töömeeste sumin. Isad õpetasid poistele erinevate tööriistadega ringi käima. Tehti plaane, mõõdeti, saeti, toksiti ja valmis nad saidki. Sel õhtul valmis kolm omanäolist ja vahvat linnusöögimaja.

Tüdrukute etteaste

Järgmistel päevadel tuli tüdrukute etteaste. Tüdrukud kirjutasid ja joonistasid söögimajadele hariliku pliiatsiga tähed ja linnupildid, et siis puidukõrvetajaga üle teha. Tulemus oli imeline.

Õige koht söögimajale

Viimane ülesanne oli leida söögimajadele sobiv koht ja need ka üles riputada. Jalutasime terve klassiga kooliümbruse läbi ja leidsime söögimajadele kolm toredat kohta.

Lastele meeldis väga sedasorti ettevõtmine. Õpiti erinevaid tööriistu kasutama, üksteisega arvestama, loodust vaatlema ja märkama enda ümber. Tunti uhkust ja armastust isetehtud asjade üle. Nüüd ootame põnevusega lindude saabumist, et neid siis salamahti piilumas käia. 🙂

Konkurss

1 kommentaar

JÄTA OMA VASTUSES

Please enter your comment!
Please enter your name here