Lips ette kadrisandi kostüümile!

Lips

Pane lips ette kadripäevaks! Kadripäev üsna lähedal juba, aeg hakata mõtlema kostüümidele, et saaks kadrisanti joosta. Ikkagi ju meie vana traditsioon, mis kujunes välja juba 16. sajandil. Käidi ringi ja sooviti head vilja-, karja- ja pereõnne. Meil, eestlastel, käisid kadrisantideks tüdrukud. Tavaliselt olid nad riietatud puhastesse valgetesse riietesse. Oli ka sellel oma põhjus – valge riietus sümboliseeris piima ja Katariina mõtete neitsilikku puhtust. Piima seostati aga karjakasvatuse ja sünnitajate naistega.

Mäletan isegi neid aegu, kus sai käidud kadrisanti jooksmas ning muidugi kõike seda ennevalmistust jne. Otsisime riiet, lõikasime, mõõtsime, õmblesime. Nii nagu meie peres, nii tehti ka sõbrannade peres ja paljudes muudes peredes samuti. Igavesti suur sündmus oli kohe, kõik olid põnevil! Korrati veel laulusalmikesi üle, et tuppa lastaks ikka. Kui tuppa saime sisse, siis esitasime mõistatusi, laulsime – kui sai, siis pritsisime vett ning viskasime vilja ka – vastu saime ande, laulsime veel tänulaulu ja läksime oma teed. Igavesti vahvad ajad!

Kui sul endalgi nüüd tütreke ootab pikkisilmi, et saaks juba kadrisanti joosta, siis meisterdage koos üks vahva lips ka kostüümi juurde. Annab särtsu juurde! Lehviku valmistamise õpetuse leiad allolevast videost 🙂

Kostüümidest tehke muidugi julgelt pilte ka ning saatke meile 🙂

JÄTA OMA VASTUSES

Please enter your comment!
Please enter your name here