Jõulumaa Ranna Rantšo suurte ja väikeste farmiloomade seltsis

8. detsembrist 2018 kuni 09. jaanuarini 2019 on avatud Jõulumaa Ranna Rantšo suurte ja väikeste farmiloomade kodus. Ligi 300 ülisõbralikku looma on jõuluperioodil külaliste ootel kella 12.00 kuni õhtul kella 19.00. Loomad ootavad paisid ja patsutusi, neid saab peost sööta ja suksud on soovijaid valmis sõidutama.

Külastasin tänavu aasta „Avatud talud“ päeval Läänemaal asuvat Ranna Rantšo farmiloomade turvakodu. Tegemist oli lausa teraapilise külaskäiguga minu elus, sest linnainimesena on mul üsna vähe olnud võimalusi suurtele ja väikestele ülisõbralikele farmiloomadele pai teha, neile silma vaadata, peost söötes nende tänutunnet ja armastust tunda.

Mis sind ootab Ranna Rantšo & Farmiloomade turvakodus 

Ranna Rantšo farmiloomade turvakodu nimetus tuleb just sellest, et sealsed asukad on päästetud väga viletsatest elutingimustest või lausa tapamajast. Täna on seal oma uue armastava kodu leidnud 14 liiki erinevaid loomi ja linde, keda kõik kokku on 300 isendi ringis. Nende hulgas on ohustatud tõugu hobuseid, eesti maatõugu lehmad, lambad, kalkunid, kanad, haned, pardid, küülikud ja ka kodu- ja metssead ning palju armsaid kiisupoegi.

Perenaise Ande Baikov sõnul algas loomade oma hoole alla võtmine 10 aastat tagasi sellest, et inimesed, kes ei saanud oma kitsede-lammaste eest enam hoolitseda, kuid ei tahtnud neid tapamajja saata, hakkasid loomi Ranna Rantšosse tooma. Oma loomad on Ande hoole alla toonud ka talunikud, kes on Eestist  lahkunud, et Soomes tööle asuda.

Perenaine Ande rääkis, et kõiki loomi võib julgelt paitada ja hellitada, sest tigedaid isendeid turvakodus ei ole. Loomad, kes sinna jõudnud just selle tõttu, et neid tigedaks või vägivaldseks peeti, on Ande oma õige hoolitsuse, tähelepanu ja suhtlemisega rõõmsaks ja sõbralikuks muutnud.  Nad igatsevad tähelepanu ja pai.

Külastades Farmiloomade turvakodu suubute imelisse loomade maailma. Paljud loomalapsed jagavad teiega oma jõulurõõmu. Kõiki loomi saate katsuda, paitada, nende juures istuda ja kaisutada, sööta kaasa võetud juurviljade või leivaga või väikese toetuspanusega turvakodu heaks ka kohapealt osta. Loomad on sellise maiuspala üle rõõmsad ja nii saate nendega paremini suhelda. Võimalik on ka ratsutada ning teile pakutakse alati lahkelt ka kuuma teed!

Õhtused ajad tuledesäras on unustamatult kaunid ja jõulumeeleolu loovad. On võimalik kokku leppida ka gruppidele Jõuluprogramm.

Ranna Rantšo sõbralikud loomad ja südamlikud päkapikud jäävad meelde kauaks!

Pererahvas koos karvaste ja sulelistega jäävad teid ootama!

Leia pidevalt värsket informatsiooni Farmiloomade turvakodu Fb-i sõbraks saamiselt siit

Info telefonil; 53 547 000, 56 628 760 või andearula@gmail.com

 

JÄTA OMA VASTUSES

Please enter your comment!
Please enter your name here