Räni aitab kui mureks juuste väljalangemine, nõrgad küüned ja hambad

Raseduse ajal toimub naise organismis palju hormonaalseid muutusi, sest nüüd tuleb ka last varustada toitainetega, samuti keha ettevalmistada sünnitamiseks ja sellele järgnevaks imetamiseks. Suurenenud koormus naise kehale võib viia selleni, et nõrgenevad küüned ja hambad ja ebameeldivust tekitab rohke juuste väljalangemine.

Hambaarstide põhjendus lapseootel naistele, kes kurdavad hammaste lagunemise üle, on seotud raseduse ajal toimuvate naise organismi hormonaalsete muutustega. Raseduse ajal sülje kaitsefaktor langeb ja kui enne rasedust olid hambad ravimata, siis karioossed protsessid kiirenevad – väikesest august võib kasvada suur. Samal põhjusel suureneb ka igemepõletiku risk.

Samuti võivad raseduse ajal (juba alates 6. rasedusnädalast) hapraks muutuda küüned ja neile  tekivad ristipidised vaod. Üks kõige suuremaks mureks on väga paljudel värskelt emaks saanud imetavatel naistel aga rohke juuste väljalangemine. Kõik eelpool mainitu on normaalne nähtus ja ühtlasi reaktsioon sellele suurele hormonaalsele tõusule ja langusele, suurenenud vajalike vitamiinide ja mineraalide vajadusele.

Räni oluline roll inimorganismis

Juuksed, küüned ja nahk saavad olla terved siis, kui keha on  oluliste vitamiinide ja mineraalidega piisavalt hästi varustatud. Mineraal ränil on siin oluline roll, sest räni soodustab tervete, tugevate ja läikivate juuste kasvamist ning parandab juuste stabiilsust, struktuuri ja väljanägemist. Ränil on hea omadus viia toitaineid juukserakkudeni ning kuni juuksejuurteni välja. Ränimolekulid tagavad küünte ja hammaste vastupidavuse ja naha uuenemise. Räni põhiülesanne on toetada kudede jäikust ja tugevust. Seega leidub räni inimorganismis põhiliselt arterites, kõõlustes, nahas, sidekoes ja silmades. Räni sisaldub kollageenis, mis omakorda aitab keha kudesid omavahel siduda, samuti kõhretes. Koostöös kaltsiumiga aitab see taastada luid ja hambaid. Ränil on oluline roll lupjumises ning seeläbi ka luu moodustumises ja kasvus. Räni moodustab umbes 0,05% meie kehakaalust. Usutakse, et räni aitab kiirendada luumurdudest paranemist ja et sellest on abi ka osteoporoosi ennetamisel ja ravis.

Võimalikud märgid räni puudusest: • õhukesed, kuivad, tuhmid ning katkevad juuksed • juuste väljalangemine • murduvad ja lõhenevad küüned • lõtv sidekude, nõrgad liigesed, kõõlused • hammaste ja igemete probleemid • üldine nõrkus

Räni kohta pole seni kindlaid tarbimissoovitusi. Tavapärasel toitumisel saame seda mineraalainet 1–1,5 g päevas, aga töödeldud toiduainete söömine ning köögiviljade ja täisteraviljaroogade vähesus toidulaual võivad räni saadavust tunduvalt vähendada. Et saada toiduga rohkem räni, tuleks palju süüa täisteraviljatooteid ja värskeid köögivilju või siis tarbida seda sisaldavaid toidulisandeid.

Parimad räni valikud apteekidest

Imendumise lihtsustamiseks soovitatakse kasutada räni just geelina nagu seda on Silicea Direct. Marjamaitseline Silicea Direct on mineraalne ränigeel juustele, nahale ja küüntele ning sisaldab puhast räni, biotiini ja seleeni. Silicea on abiks kui peale rasedust on mureks juuste väljalangemine, haprad küüned ja hambad on lagunemas. Geel on toodetud Saksamaal ja ei sisalda lisaaineid, on gluteeni- ja laktoosivaba ning organism omastab seda hästi. Selle toote eelisteks on lisaks see, et 15 ml portsjonpakikest on mugav igapäevaselt kaasas kanda. Rängigeel on absoluutselt meeldiva maitselisaga, mis on saadud naturaalsetest punastest marjadest valmistatud marjamahlakontsentraadist. 1 portsjonpakike päevas söögikordade vahel otseselt manustamiseks. Valikus on ka ilma lisatud maitseta toode. Silicea räni tooted on saadaval apteekides.

 

JÄTA OMA VASTUSES

Please enter your comment!
Please enter your name here