PÖFF laste- ja noortefilmide Just Film festival pakub 55 ägedat filmi

Just Film on Pimedate Ööde Filmifestivali (PÖFF) laste- ja noortefilmide alafestival, mis koosneb lastefilmide ja noortefilmide võistlusprogrammist ning eriprogrammidest. Just Film toimub juba 18 aastat ja seda igal aastal novembrikuus, sarnaselt PÖFFi põhiprogrammiga.

Just Filmist on tänaseks saanud Eesti üks suuremaid laste- ja noorteüritusi, mida igal aastal külastab kokku ligi 18 000 filmihuvilist.

Fotod: Kristjan Mõru

Ka sel aastal tulevad näitamisele filmid, mida ka kõige suurem filmisõber igapäevaselt naljalt näha ei saa. Mõni neist ajab nutma, mõni naerma, mõni muudab elu. Midagi omale leiab igas vanuses kinokülaline. Pimedate Ööde Filmifestivali alafestivali Just Film pidulikuks avafilmiks on Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks valminud kogupereseiklus „Eia jõulud Tondikakul“. Filmi peaosades astuvad üles enam kui kolme tuhande kandidaadi seast välja valitud 11-aastane Paula Rits ja 13-aastane Siim Oskar Ots.

2018 aasta filmiprogramm lastele ja noortele 

Just Film laste- ja noortefilmideprogramm on tänavu tõesti rikkalik: umbes 55 filmi, 40 erinevat riiki ja üle 150 seanssi pakuvad vaatamisrõõmu kõigile, kõige väiksematest kõige suuremate fännideni.

Programmidest on kõik vanad tuttavad alles: noortefilmide programm, lastefilmide programm, kaheksandat aastat toimuv lapse õiguste programm, DOC@Just ning teadusfilmide eriprogramm “Teadus360”. Eraldi ollakse sel aastal välja toodud kaks olulist võistlusprogrammi: rahvusvaheline noortefilmide võistlusprogramm ja rahvusvaheline lastefilmide võistlusprogramm. Viimase raames linastub tänavu üks väga eriline film. “Eia jõulud Tondikakul” on režissöör Anu Auna uhiuus mängufilm kogu perele, mida on võimalik kõigil Just Filmi raames kõigil esmakordselt Eestis näha. Tegu on ühtlasi ka festivali avafilmiga.

Just Film on sellest aastat alustanud koostööd telekanalitega Smartzone ja Kidzone, kes on kokku pannud eriprogrammi, mis ootab kinno meie kõige pisemaid filmifänne. Programm koosneb neljast vahvast multikast.

Just Film on löönud teist aastat järjest kampa teavituskampaaniaga “Aga mina?”, et juhtida tähelepanu laste ja noorte heaolule, aga ka valupunktidele, mis hädasti parandamist vajavad. Just Filmi programmist just selle suunitlusega filme leiabki. Hoolimine ja teistega arvestamine aitab lastel ja noortel üheskoos seljatada paljud probleemid, olgu need nii valusaid kui tahes. Ennast pole vaja välja elada tänavatel või teiste peal, kino on võrratu koht, kus kellelegi haiget tegemata pinged maha võtta. Just Film pakub selleks suurepäraseid võimalusi.

Seekord on lapse õiguste programmis kesksel kohal lapsed ja noored digimaailmas. Digimaailm kujutab lastele ja noortele ühtaegu nii suurepäraseid võimalusi kui ka märkimisväärseid ohte.

Kokkuvõtlikult tänavuse programmi märksõnadeks on emotsionaalsus ja suured teemad. Rännatakse kooli- ja koduradadel, aga ka vee peal ja vee all, avakosmoses ning muinasjutumaadel. Kohtutakse põnevate tegelastega, kel kõigil on üks lihtne sõnum: igast murest ja raskusest tuleb lõpuks välja rõõm ja heaolu. Aga see pole veel kõik – Just Film loodab rõõmu pakkuda ka teisiti. Nimelt on Justi maskott Hundu, võtnud endale kuju ning sellest vahvast sellist on valminud tore mänguasi, mida on võimalik leida PÖFFi infopunktidest. Võtke oma väike Hundu kinno kaasa, sest koos on alati toredam.

Tutvu programmiga SIIN

Vägevaid elamusi ja teadmis läbi kinolina!

VÕTA OSA KA PILETILOOSIST Eesti Lapsed Facebooki lehel. Võitjad selguvad 21.11.

 

JÄTA OMA VASTUSES

Please enter your comment!
Please enter your name here