Värskes õhus veedetud aeg on kehale ja vaimule kasulik. Tänapäeval tunduvad tihtipeale tubased ja elektroonilised tegevused lastele lõbusamad. Tekib küsimus, mida õues õigupoolest teha. Kui sportlikud tegevused ja õuemängud tekitavad tüdimust, siis lähene asjale loovalt. Laske koos perega loomingul lennata ja pange koduaeda püsti mängumaa. Kasutage erinevaid elemente, mis lastel silmad särama panevad ja neid mänguliselt arendavad. Järgnevalt leiad võimalusi, kuidas aeda põnev mängumaa luua.
Mänguväljakud, liumäed ja hüppemajad lõbusateks elamusteks
Muuda koduhoov lastele põnevamaks kvaliteetsete ja turvaliste lõbustustega, nagu mängumaja, liumägi, hüppemaja jne. Müügilt leiad laia valiku erinevaid tooteid, et kujundada lastele sobiv mänguala. Lisaks saad seda vahepeal ümber tõsta või täiustada, et elevus säiliks. Vaid ühe elemendi lisamine võib kaasa tuua suurenenud soovi õues aega veeta. Nii saavad lapsed läbi mängu D vitamiini ja hoiavad end aktiivsena.
Populaarseks on saanud näiteks pesakiiged, puidust mängumajad ja liumäed, kiikede või ronimisseinaga varustatud mänguväljakud. Hüppemajad on lõbus viis sõpradega hullamiseks. Mõni toode sisaldab ka takistusrada, mille läbimine on treening omaette. Enne soetamist tee kindlaks, et soovitud ese mahub aeda, on vanusele vastav ning selle hooldustingimused on lihtsad. Laia valikut erinevaid mänguväljakuid, liumägesid ja hüppemajasid pakub Hansapost.
Iseehitatud onn
Anna lastele aega omaette olemiseks ja privaatsust mängimiseks. Iseehitatud onnist võib saada maagiline paik, kus aega veeta nii üksi kui ka sõpradega. Onni ehitamine on omaette protsess, toetades füüsilist aktiivsust ja loomingulisust. See on ideaalne viis perega looduslähedaselt kvaliteetaega veeta. Onni on võimalik üles seada mitmel moel – majakesena puu otsas, telgi näol, puuhalgudest putkana, riidega ümbritsetud ala kujul jne
Lisage onni pehmeid patju, tulukesi, lastemööblit, lauamänge ja muid tegevust pakkuvaid elemente. Väljapoole saate paigaldada liumäe, ronimisseina või -köied või rippsilla, et nii keha kui ka meel aktiivsena hoida. Mängumaja on kauapüsiv investeering, mis sobib pea igas vanuses lastele. Jälgi, et lõpptulemus ja selle võimalikud lisaosad on lastele jõukohased ja turvalised.
Ebavajalikud kodutarbed taaskasutusse
Korja kodust kokku ebavajalikud tarbetult vedelevad esemed. Nendest saad lastega midagi uut ja põnevat leiutada. Vaata üle kööginõud, mööbliesemed, rikkis elektroonika jm. Nii saate koos luua näiteks väikese kööginurga, istumisala, meisterdamise jaama, vanadest autokummidest tehtud ronimiskummid või välja mõelda mõne muu huvitava projekti.
Huvitavaid ideid asjade taaskasutamise kohta leiad internetist. Seeläbi õpetad lastele keskkonnasõbralikku käitumist ja arendad nende loomingulisust. Samuti hoiad kokku uute esemete soetamise pealt. Mis aga kõige tähtsam – üheskoos leiutamine ja meisterdamine loob mängulusti ja rõõmu.
“Play is often talked about as if it were a relief from serious learning. But for children, play is serious learning. Play is really the work of childhood.” – Fred Rogers