Igaühele oma õuemäng

Suvi hõissa! Mine sa tea, kui kauaks seda muidugi jätkub. Et seda siiski täiel rinnal ära kasutada, siis kaua sa ikka rannas kõhuli magad või liivakastis viimase peal vingeid losse ehitad – aktviisust on vaja! Selleks on kauplusel Koduekstra valikus igaühele teist vähemalt üks õuemäng, mida oma hoovis või hoopis rannas koos sõpradega mängida.

Kuna sel aastal jääb jalgpalli EM ära, siis tuleb see ise oma hoovis korraldada. Just selleks on Koduekstras olemas üks vahva jalgpallikomplekt, mis koosneb neljast koonusest ning jalgpallist. Pane oma väljak püsti randa või nagu meie tegime – kohalikku parki – ning võid veeta ühe aktiivse lõunapooliku. Komplektis olev pall on väiksemat sorti ning sellega saavad mängida nii suuremad kui ka pisemad lapsed.

Mõnusat ajaviidet pakub ka see sulgpalli-/tennisekomplekt. Kaks reketit, üks sulg- ja üks tennisepall sobivad mängimiseks rannas, koduõuel, tänaval. Saadaval on see muideks ka siniste reketitega nii, et võid omale päris suure komplekti kokku panna. Kui mängijaid jagub, saab ka tennise paarismängu harrastada.

Kellele sobib pisut rahulikum õuemäng, ärge muretsege, ka teile on midagi. Selles golfikomplektis on kolm golfikeppi ja -palli ning augumärgis. Mängida saab seda muruplatsil või märjal liival – kuiva liiva sees juhtub kindlasti nii, et peale esimest lööki on kõigil suud-silmad liiva täis.

Proovida võib kindlasti ka petanki, mille näol on praegusel kujul tegu enam kui saja-aastase mänguga, kuid selle juured ulatuvad antiik-Kreekasse ja Egiptusesse. Mängureeglid on lihtsad – pange paika märkekuul, viskekoht ning vaadake, kes oma viskekuuli märkekuulile kõige lähemale suudab lennutada. See on samuti üks selline õuemäng, mida võib pea igal pool mängida. Olge lihtsalt ettevaatlikud, et kuulilennuteelt läbi ei jalutaks – olen teinud, sain pihta, oli valus.

Võimalus on ka lihtsalt maha istuda ja pisut täringuid veeretada – õuemäng Yatzy koosneb viiest suurest täringust ning skooritabelist. Täringud on suured just selleks, et need muru sisse ära ei kaoks ja neid saab siis mõnusalt hoovis külitades sõpradega koos punktide peale loopida. Väike muusika ka kõrvale ning tore istumine on tagatud.

Viimane pole küll päris selline õuemäng, aga ma tahtsin ta siiski sisse tuua, kuna olen viimasel ajal väga tihti näinud neid enda ümber vuramas. Rulatamine pole mitte ainult kiire viis liikumiseks, vaid lihtsalt tore ja ma üldsegi ei imesta, et see on jällegi popiks saamas. Vahva on ka see, et enamus uusi rulatajaid paistavad olevat tütarlapsed.

Õues on ruumi küll, et seal igasugu asju korda saata ning kui endal ideedest puudus, siis aitab teid kindlasti kauplus Koduekstra. Nüüd õue mängima!

JÄTA OMA VASTUSES

Please enter your comment!
Please enter your name here