Kooliasjad valmis!

Olenemata sellest, kas laps on alles kooli alustamas või seal juba mõnda aega teadmisi kogunud – korralikud kooliasjad on talle vajalikud. Kes see ikka tahaks puudulike töövahenditega tööd teha. Mida kõike võib kooliaastal vaja minna, selle vaatamegi koos Koduekstra abiga üle.

Mida teha uute teadmistega?

Ega koolis selleks palju muud üle ei jää, kui need kirja panna.

Kirjutamisvahendite valik on tänapäeval lai – harilikust pliiatsist pastakate ja geelpliiatsiteni välja, neid kõiki veel nii mitut värvi ja kuju, et hakkab pea ka ringi käima.

Kindlasti võiksid lapse pinalis olemas olla harilik pliiats ja geelpliiats, need kuluvad marjaks ära ükskõik kui vanal koolilapsel. Tõsilugu on samas ka see, et oleme kord juba visuaalseteks olevusteks arenenud ning kõige kirjapandu seas olulisema üles markeerimine teeb selle meeldejätmise kergemaks. Seega ei tee paha ka erinevat värvi pliiatsid-pastakad ja markerid.

Sedasi saab silmapaistvalt alla joonida või välja kirjutada kõikse tähtsama. Mida teha siis, kui juhtub mõni viga sisse tulema? Ka selle jaoks on lahendus olemas. Pliiatsite puhul on lihtne – näita korraks paberile kustutuskummi ning eksimus ongi kadunud, kuid ka pastakatriibud pole raskemad kaduma ja seda tänu korrektuurpliiatsile.

Et neid uusi teadmisi kuhugi kirja panna on vaja ka vihikuid ja kaustikuid. Tänapäeval on ka need kooliasjad tohutult laias valikus. Kui mina sain tunda rõõmu selle üle, et vihik oli midagi muud kui koledat tooni roheliste kaantega Kohilas tehtud ja mitte just kuigi vastupidav komplekt köidetud paberilehti, siis praegu on Koduekstra valikus nii palju ilusaid vihikuid, et laps saaks neid nähes ikka positiivse emotsiooni. Nende valimisel tuleks silmas pidada ka koolipoolseid soovitusi – kui suur ja paks see võiks olla, et laps ei kannaks asjata rasket koormat omal kotiga seljas.

Loovus lõkkele

Loovtegevus on laste arengu juures üks tohutult oluline osa. See sütitab meie ajudes kohti ja tekitades selliseid emotsioone, mida ükski muu tegevus ei suuda teha. Kunstitunnid on just need, kus noored saavad oma loovust käima tõmmata – on need ju täis erinevaid värve ja materjale ning vahendeid, mida laps saaks enda väljendamiseks kasutada.

Guašš– ja vesivärvidest rasvakriitideni välja – kõik sellised kooliasjad on tähtsad, et noor aju erilisel moel särama panna ning et laps leiaks just need õiged väljundid, mille abil tulevikus just sellist sorti elu endale ehitada, mis teda õnnelikuks teeb.

Lisaks on just loovus saamas kõige olulisemaks omaduseks, mida tööpakkujad oma tulevastelt kolleegidelt ootavad. Pakk plastiliini kunstiõpetaja targa juhendamise all võib viia kaugemale kui raamatutäis teoreeme mõnes reaalaines – kes oleks osanud arvata?

Korras kooliasjad hoiavad korras kooli asjad

Lapse mure ei peaks olema vahendite puudus, koolis muid asju küll, mille peale keskenduda. Kui eelnevalt kõik läbi mõelda, saab täitsa kerge vaevaga kõik vajaliku valmis ja pisut nutikust kasutades – näiteks kunstitarbeid pinginaabriga jagades on võimalik vältida asjatut raiskamist. Kes see ikka jõuab kõiki neid rasvakriite üksi ära kasutada. Kui ka teie peres on kooliaeg tulekul, siis tasub käia Koduekstrast läbi ning leiate kindlasti kogu kooliks vajaliku!

JÄTA OMA VASTUSES

Please enter your comment!
Please enter your name here