Kuidas last õigesti vannitada?

Beebi vannitamine on lõbus tegevus, kuid alguses võib see näida küllaltki keerulise ettevõtmisena. Osadele lastele meeldib vannis sulistada kohe alguses, teistel võtab harjumine veidi rohkem aega. Seetõttu ongi oluline proovida erinevaid meetodeid leidmaks sobiv nii beebile kui ka lapsevanemale.

Tagamaks beebi rahuliku une, soovitatakse last vannitada enne magamaminekut. Pea aga meeles, et imik naudib pesemist eelkõige siis, kui ta ei ole näljane ega liiga väsinud.

Juhend beebi vannitamiseks

1. Vali pesemiseks soe ruum.
2. Kogu kokku kõik vannitamiseks vajalikud esemed (näiteks rätikud, vatt, kauss sooja veega, puhas mähe ja riided).
3. Pane vanni umbes 8-10cm vett. Ohutum on algselt lisada vaid külma vett või lasta mõlemal kraanil korraga töötada– nii ei muutu vann liialt kuumaks.
4. Veendu, et vannivesi on sarnane kehatemperatuuriga; see ei tohiks tunduda kuuma ega külmana, vaid peab olema meeldivalt soe. Peamine viis kontrollimaks on panna vette küünarnukk (käsi kannatab kõrgeid temperatuure).
5. Riieta laps lahti.
6. Enne beebi vanni panekut pese lapse nägu ja alakeha.
7. Libista imik vaikselt vette – nii, et lapsele ei tunduks, et ta kukub.
8. Aseta oma käsi beebi pea tagant tema õlale, hoides imiku välimist käsivart enda peos. Sinu teine käsi peab toetama lapse istmikku. Kui laps juba vannis istub, saad selle käe vabastada ning beebit pesema hakata.
9. Peale vanniskäiku tõsta oma vaba käsi uuesti lapse istmiku alla ning aseta beebi rätikule.
10. Kuivatades pööra erilist tähelepanu imiku nahavoltidele.

Soovi korral võib peale vanni last ka õrnalt masseerida.

JÄTA OMA VASTUSES

Please enter your comment!
Please enter your name here