Tänapäeva pesumasinad on targad ja säästlikud

Uued automaatsed pesumasinad on targad. Need on ehitatud nii, et tarbivad äärmiselt vähe elektrienergiat ning säästavad vett. Elu muutub palju lihtsamaks, kui kasutada neis masinates uuenduslikke programme, mis võimaldavad aega säästa õrnade materjalide käsipesu, pesu kuivatamise ja triikimise arvelt.

Kui oled valmis mõelnud, mis on sulle pesu pestes oluline, siis järjesta oma soovid ja hakka Kaup24.ee müüdavate mudelite hulgast valikut kaaluma.

Mehaaniliste programminuppudega automaatsed masinad on soodsamad kui elektroonilise juhtpaneelidega masinad. Kuid ka kõige lihtsamatel automaatsetel pesumasinatel on tänapäeval hulganisti programmivalikuid. Nii näiteks on valdaval osal masinatest peale pesutsükli pikkuse ja temperatuuri valiku võimaluse ka villaste riidete pesemise programm, mis garanteerib seda, et kui rõivad masinast välja võtta, siis on need originaalsuuruses, mitte tunduvalt kahanenud versioonid. Suurema hinnaga lisandub masinale mugavusi ja nutikust.

Mõõtmeid tingib ruumi suurus

Uut pesumasinat ostma hakates tasuks esmalt teha selgeks, kui suur võib masin olla. Üldjuhul on eelnevalt teada, millisesse ruumi masinat soovitakse paigutada. Ruum määrab ära nii ostetava masina suuruse kui ka selle, kas teha valik eest- või pealtlaetava masina kasuks. Näiteks kui ruumi napib ukse ettepoole avanemiseks, siis tuleks valida pealtlaetav. Tea aga, et eestlaetav on ökonoomsem, kuna tarbib vähem vett võrreldes pealtlaetavatest masinatest. Pealtlaetav kasutab enam vett, kuna täitub nii pesutsükliks kui ka loputuseks täielikult veega.

Kui ruum lubab, tasub paigaldada nii pesumasin kui kuivati – või miks mitte 2in1 pesumasin ja kuivati.

Mahutavust hinnatakse pesemissageduse ja pesukoguste põhjal

Kui tihti pesupesemisi ette võetakse ja kui suured on pesukogused, mis vajavad pesemist, sõltub nii elustiilist kui ka perekonna suurusest. Kui olete inimene, kes võtab pesupäeva ette kord nädalas, siis tasuks julgelt suuremate masinate poole vaadata. Sama kehtib ka lasterohketes ja lemmikloomadega peredes.

Programmivalik oleneb elustiilist ja vajadustest

Rohked programmid pakuvad aega ja raha säästvaid võimalusi. Aega on teadupärast tihti rahaga võrreldud ning selline pesumasin, mis pakub võimalust pesta õrnu materjale – siidiriided või pitsiline aluspesu – spetsiaalse programmiga, on puhas sääst. Siid ja tänapäeva pretensioonikad kangad saavad nutikate pesumasinate programmidega kodusel teel südamerahus puhtaks pestud, rõivad ei saa rikutud, värvid ja kuju jäävad endiseks. Lisandub rahasääst keemilise puhastuse arvelt.

Ka soodsamad manuaalsel teel juhitavad masinad on tänapäeval varustatud paljude lisaprogrammidega, mis ei ole lihtsalt pesu puhtakspesemise eesmärgiga. Enamik neist on varustatud ööpesu programmiga, mis jätab viimase loputusvee masinasse, et pesu siis alles hommikul tsentrifuugida – nii saab pesu kortsuvabalt kuivama panna. Samuti on paljudel masinatel villaste riiete õrna pesu funktsiooni ja külma vee pesuprogramm, mida kasutatakse mõningate spetsiifiliste plekkide eemaldamisel. Kui pesumasinal on digitaalne juhtpaneel, siis see lihtsustab masina kasutamist ja lubab pesutsükli algustki ajastada. Osal pesumasinatel on infotabloo saadaval ka juba eestikeelsena.

Elu hõlbustavad nutikamad programmid

Elu hõlbustavad näiteks sellised uuenduslikud programmid, mille abil saavad puhtaks isegi tekid. Moodsamatel nutikatel pesumasinatel on spetsiaalne programm, millega saab eemaldada lemmikloomade karvad. Beebiriiete pesuks on spetsiaalne pesuprogramm, mis eemaldab tõhusalt plekid ja loputab pesuvahendi jäägid eriti korralikult.

Võimas aurutamisprogramm eemaldab rõivastelt kuni 99,9% allergeenidest ning auruga värskenduse programm eemaldab lõhnad ja vähendab riietel kortse vaid kuni 20-minutilise ajakuluga. Aur tungib kangasse, lõdvestab kiude, eemaldab kortsud ja voldid. Kui kantud rõivaid vaid värskendada auruga, mitte pesta, eemalduvad lõhnad samamoodi nagu värske õhu käes, kuid palju kiiremini.

Nutikas WiFi funktsiooniga ühendus lubab kodust eemal olles käivitada sobiva pesutsükli nutitelefonist. Ühtlasi on kallimatele masinatele võimalik alla laadida erinevaid pesuprogramme lisaks nendele, mis pesumasinal juba on olemas.

Tsentrifuugimise kiiruse ja kuivati olulisus

Kui pesu pole võimalik värskes õhus kuivatada ja siseruumideski napib vaba pinda, oleks nutikas valida kuivatiga või suure tsentrifuugimiskiirusega pesumasin – üle 1200 pöörde minutis. Arusaam, et pärast võimsat tsentrifuugimist jääb pesu kortsu, on tänapäevaste masinate osas müüt, sest kaasaegsed masinad on varustatud kortsumisvastase funktsiooniga. Kuivatiga pesumasinad on tihti varustatud sensoritega, mis fikseerivad trumlis koguse ja valivad selle põhjal optimaalse pesemise ja loputamise efektiivsuse, säästes sellega nii energiat kui ka vett. Kuivatiga hoiab kokku aega, ruumi ning ka raha, mida kulutaksid pesukuivatamise lisatarvikute ostmiseks.

Energiatõhus pesumasin on keskkonnasäästlik

Tänapäevane automaatpesumasin on keskkonnasäästlik koduabiline, mille energiaklass jääb vahemikku A kuni A+++.

Muide, uus pesumasin võib vähendada varasemat elektritarbimist kuni 15 protsenti ja veekulu isegi 40 protsenti. Mida enam energiat säästad, seda vähem raha kulutad ning ka keskkond saab sind selle eest tänada.

Loe ka:

Hinnavaatlus.ee foorumi arutelu

Moodnekodu.delfi.ee kuivatite müüdid

Energiatark.ee nõuanded energia säästmiseks

JÄTA OMA VASTUSES

Please enter your comment!
Please enter your name here