Lasteaeda minek – kuidas valida?

Üks tähtsamaid etappe väikelapse elus on kahtlemata lasteaeda minek. Lasteaed õpetab lapsi suhtlema oma eakaaslaste ning enda kasvatajatega. Lasteaia valikust sõltub mõnigal määral ka lapse hakkamasaamine koolis. Seega on lapsevanemal tähtis läbi töötada kõik olemasolev info, et kindlustada oma võsukesele hea tulevik, aga kust koguda infot? Millele keskenduda, et teha õige valik?

Lasteaiajärjekorrad on pikad, sestap on tarvis juba aegsasti enda lapsuke registreerida. Kuna Eesti on siiski e-riik, siis on võimalik algusest lõpuni kõik teha digitaalselt. Selleks on vaja logida enda ID-kaardiga eesti.ee portaali ning valida alajaotuses sektsioon nimega ’’Perekond’’. Seal saab valida endale tahetud piirkonna. Tallinnas on näiteks korraga võimalik valida kuni kolm lasteaiaasutust ning koha soovimise aeg. Internetikeskkonnas saad sa ennast oma taotlusega kursis hoida. Et Voilà.

Kel pole juurdepääsu arvutile või soovib personaalsemat lähenemist, siis võib minna ka lasteaeda ning täita taotlus kohapeal. Lasteaia direktor väljastab kolme tööpäeva jooksul taotluse infosüsteemi kandmisest väljatrüki. Lasteaiarühmad koostatakse vahemikus 1. mai – 15. august, kuid kui kohti on, siis võetakse lapsi vastu kogu aasta kestel.

Leheküljel http://info.haridus.ee/ leiad väärtuslikku informatsiooni kõikidest Tallinna lasteaedadest. Vajutades lingile „Otsi lähimaid lasteaedu“ avaneb nimistu su kodule lähimatest lasteaedadest. Siin on võimalik ka kõiki lasteaedu detailsemalt vaadata. „Vaata lasteaedade infot“ annab sulle kõikide Tallinna lasteaedade loetelu, nende lahtiolekuajad, huvitegevused jne. Kõik informatsioon on siin välja toodud. Tuleb vaid valida endale sobilik.

Kui oled endale ja enda lapsele sobiliku lasteaia välja valinud, siis kõige tähtsam on laps varakult registreerida. Kelmiküla lasteaia direktor Riina Läll arvab, et järjekorda panemise aeg on ainuõige otsustaja koha saamiseks ning kellelegi erandit ei tehta (Õpetajate Leht). Niisiis, pane end võimalikult varakult järjekorda. Ainult nõnda saad kindlustada oma lapsele hea alguse kooliks ning seeläbi ka edasiseks eluks.

JÄTA OMA VASTUSES

Please enter your comment!
Please enter your name here