5 raamatut, mida iga koolilaps peaks lugema

Valisime välja 5 raamatut, mida soovitame igal koolilapsel lugeda.

vaike_prints„Väike Prints“

Ainult südamega näed sa hästi. Kõige tähtsam on silmale nähtamatu. Just nii ütles rebane raamatu peategelasele. Siin peitub raamatu põhisõnum. Ära lase suurtel inimestel öelda, mida sa tegema peaks, vaid juhindu oma südamest. Kiiresti arenevale lapsele, kes ei pruugi milleski kindel olla, on see raamat heaks julgustuseks. Kui mina seda mõned aastad tagasi uuesti lugesin, siis andis see mullegi enesekindlust juurde olla inimene, kes ma olla tahan. Julgen selle info põhjal oletada, et ka lapsevanemad näevad ses kirjatükis midagi õpetlikku. Niisiis, väärt lugemine kogu perele.

 

 

kaabik

„Kääbik“

Fantaasiakirjanduse absoluutne klassika ning eellugu märksa paksemale „Sõrmuste Isandale“. See räägib rahulikku elu elavast Bilbo Bagginsist, kelle juurde saabub üks päev võlur Gandalf ning kolmteist päkapikku. Järgneb ohtlik ning seiklusrikas reis läbi Tolkieni loodud elava maailma. „Kääbik“ teeb imesid lapse kujutlusvõime ning mõtlemise arengule. Kõik see maailm on niivõrd kaasahaarav, et laps lihtsalt ei suuda raamatut käest panna. Lisaks sellele sisaldab teos olulisi teemasid nagu näiteks sõprus, ohverduste toomine ning oma hirmudega silmitsi seismine.

 

 

tahed_ootaeva_teejuhtTÄHED. ÖÖTAEVA TEEJUHT KOGU PERELE“

Midagi noortele astronoomidele. Kui lapses on tärkamas huvi tähtede ning teaduse vastu, siis see raamat kasvatab huvi kireks. Teos sisaldab endas teadmisi tervest universumist, mis on noorele lapsele kindlasti väga huvitavad. Samuti on raamatuga kaasas tähekaart ning tähevaatluse juhtnöörid kõikideks aastaaegadeks. Saate koos lapsega nii suvel kui ka talvel Suure Vankri üles leida.

 

 

tappa_laulurastast„Tappa laulurästast“

Harper Lee kirjutatud romaan tegeleb teemadega, millest ei saa pärismaailmas üle ega ümber. Õnneks kirjutab Lee niivõrd vahetu aususe ning lapselikkusega, et koolilaps näeb lugedes ise, mis on siin valesti. See paneb last mõtlema ning arutlema ning on tähtis osa lapse moraalse kompassi loomisel. Tegevust nähakse läbi noore tüdruku, Nirksilma, silme läbi, kelle isa on temale tugevaks eeskujuks. Ta õpetab tütrele ning ka lugejatele, et olgu kõik sinu vastu, sina pead jääma tugevaks oma põhimõtetele.

 

 

 

enderi_mang„Enderi mäng“

Võrreldes teiste raamatutega siin listis, on „Enderi mäng“ suhteliselt uus teos. Orson Scott Cardi looming ilmus 2013. aastal ning see pälvis koheselt mitmeid auhindu. Peab ära mainima, et too raamat on pigem mõeldud vanustele 13 ja üles, sest siin käsitletakse päris sügavaid teemasid. Tegu on ulmeromaaniga, kus esineb hulgaliselt inimdraamat ning argipäeva probleeme. 13+ lugejad leiavad siinsest kontrastist kindlasti mõtteainet ning siinne aines elavdab noore lapse fantaasiavõimet ning –lennukust.

JÄTA OMA VASTUSES

Please enter your comment!
Please enter your name here