Mardisantide külaskäigu pildimängu võitjad! Suur osalejate galerii

Palusime Eesti lapsed FB-i lehele lisada oma toredate mardisantide külaskäigust pilte ja nende põhjal täheldasime, et enamasti liiguvad mardid ringi perena. Kamba suurus võib ulatuda üle kümne inimese, seda siis kui minnakse marti jooksma terve klassiga või lasteaia rühmaga. Mardiperre kuuluvad kindlasti ka mardilapsed, kaasas võib olla erinevaid loomi ja muid elukaid, kes aitavad martide esinemise meelolukaks muuta.

Kas teadsid, et mardi- ja kadrisantimisel käimine ja enda maskeerimine on kõikidele läänemeresoomlaste omane ja üsna vana komme? Iidsetel aegadel usuti, et sügispimeduses liikusid ringi surnute hinged, kes tulid oma elavatele lähedastele õnne tooma. Need viljakushaldjad, olles end vahel maskeerunud ka erinevateks loomadeks või lindudeks ning saabusid õnnesoovlikul eesmärgil. Mardi-kadrikombestikus on nii laulul kui  õnnesoovidel oluline roll.

Meie pildimängu toredad oaslejad on siin:

Pererahvale sooviti:

*Viljaõnne ja mardid kontrollisid perenaise hoolikust (ajasid luuaga tolmurulle taga).
*Laulsid, testisid erinevate mõistatustega pererahva nutikust ja mõõtsid silmamõõtu, sellega et pidi arvama ära mitu hernest on purgis.
*Kontrolliti kas pere pisemad tähti tunnevad.
*Üks väike julge Mart käis viljaõnne soovimas.
*Sooviti vilja- ja karjaõnne ning uuriti kas linad juba lintsitud ning takud tongitud.
Kokkuvõtlikult: Väga tublid ja vahvad sanditajad olid! Väga toredad mardid olid. Lõbusad ja panid pererahva tantsu lööma.

Piltide teele lähetamise tänutäheks jagasime kolmele meeleolukama pildi saatjale ära The Jelly Bean Factory komme. Kuna kõik pildid olid eranditult toredad siis meie valikuteks seekord said need, kes lisasid juurde ka kommentaari.

Võitjateks on: 

Täname kõik osalejaid! Võtame võitjatega Fb-i teel ühendust.

JÄTA OMA VASTUSES

Please enter your comment!
Please enter your name here