Milline nutitelefon lapse esimeseks telefoniks osta?

eestilapsed-nutitelefon

eestilapsed-nutitelefonFakt, et lapsed hakkavad üsna varakult endale oma isiklikku nutitelefoni tahtma, on igale lapsevanemale teada. “Kõigil mu sõpradel juba on” ei käi loomulikult ainult telefonide kohta. See paistab olevat laste põhiline argument, miks mõnda asja lihtsalt “on vaja” saada. Telefon on aga siiski mõnes mõttes erand – tegu on tarbeesemega, mis teeb ka lapsevanema enda elu lihtsamaks ja seega tasuks selle ostmise peale siiski tõsiselt mõelda.

Poeletid on aga erinevas hinnaklassis ja erinevate tooteomadustega telefonidest lookas ja seetõttu anname täna veidi nõu, milline neist oma hinna-kvaliteedi suhtelt lapse esimeseks telefoniks kõige optimaalsemalt sobida võiks.

Erinevad telefonimüüjad soovitavad, et telefon oleks lihtne ja lapsele käepärane kasutada. Teiseks võiks ta olla võimalikult odav, sest lapsed kipuvad olema lihtsalt suuremad tuisupead, oma telefoni pillama ja halvemal juhul ka kaotama. Kolmandaks võiks tal olla võimalikult head tehnilised parameetrid, sest lapsed armastavad oma tegemistest palju pilte ja videoid teha. Kõigi nende soovitustega tuleb tõepoolest nõustuda.

Digipood Klick pakub erinevas hinnaklassis telefone hulgi ja meie eesmärk täna sinna sisse jalutades oligi välja valida üks, mis meie ootustele lapse esimese telefoni osas kõige täpsemini vastaks. Just õigeks ja kõiki meie kriteeriume arvestavaks osutus moobilitootja Prestigio mudel Wize L3.

nutitelefon-prestigioPrestigio on enda sõnul Wize L3 disasininud samuti väga lapsesõbralikult. Seda näitab juba telefoni värvivalik – ka Klick digipood müüb mudelit 4 erineva värvi – must, roheline, kollane ja oranž.

Hinna ja kvaliteedi suhtest rääkides on telefon tõesti mõistliku hinnaga ja lapsele esimeseks telefoniks sobiv. Hetkel on võimalik telefoni Klickist osta 49,99 euroga. Lapsel on võimalik õppida, mida tähendab hinnalise asja omamine ja selle eest vastutamine ning samal ajal on lapsevanaemal võimalus olla alati vajalikul hetkel oma lapsega ühenduses.

Prestigio Wize L3 on optimaalse suurusega ning mahub kenasti ka taskusse – see on omadus, mida tänapäeval paljude nutitelefonide kohta öelda ei saa. Telefoni ekraani suurus on 4 tolli, mis tähendab, et ka väiksemad telefonikasutajad saavad selle käsitsemisega mugavalt hakkama.

Telefoni neljatuumaline 1,3 GHz protsessor saab ilusti hakkama helistamisega, SMS-ide saatmisega, kergemate rakenduste kasutamisega ning veebilehtede sirvimisega. Integreeritud graafikaprotsessor võimaldab vaadata pilte ja videoid ning mängida kergemaid mänge.

eestilapsed-nutitelefon
Laste jaoks on teadupärast väga oluline ka telefoniga pildistamine ning filmimine. Prestigio mudelil on korralik 5MP kvaliteediga tagumine kaamera ning 0,3MP esimene kaamera, millega mugavalt selfisid klõpsida.

Lapsele esimest telefoni valides on esmatähtis lapsega üks korralik jutuajamine maha pidada ja selgitada talle, mida tähendab isikliku nutiseadme olemasolu. Kuidas selle eest hoolt kanda ja kuidas kindlustada, et sellega midagi ei juhtuks – nii enda süü läbi kui ka kõrvaliste kurjade käte kaasabil.

Soovitaksime kindlasti lapsele esimeseks telefoniks hirmkalli seadme ostmist pikemalt kaaluda. Lapsed on aktiivsemad, mängulisemad, tormakamad kui täiskasvanud ja paraku kõigi nende tegevuste käigus võib nende lähedal või parasjagu kasutuses olevate esemetega juhtuda asju, mis neid kahjustavad. Esimene telefon on hea, kui see võimaldab lapsevanemal teda vajalikel hetkedel kätte saada ning lapsel sellega tegelemisest ka rõõmu tunda, kuid mis ei tooks endaga kaasa “maailmalõpu”, kui ta ka peaks ühel hetkel katki minema.

Prestigio Wize L3-st tegi vahva tutvustuse ka Eesti oma Youtuber Prooviring. Vaata videot!

1 kommentaar

JÄTA OMA VASTUSES

Please enter your comment!
Please enter your name here