Tee ise: Munadepühad sulgede, tibude ja põneva värvitehnikaga

Lihavõtted või teise nimega ka munadepühad on kohe-kohe kätte jõudmas ning pikk nädalavahetus pere seltsis juba ukse taga. Mida need pühad täpsemalt tähendavad ja mis moodi neid tähistatakse, on kindlasti iga pere puhul veidi erinev. Lõviosa meist armastab sel puhul traditsiooniliselt siiski kodu kollaste tibude ning värviliste munadega veidi rõõmsamaks muuta.

Paljudel meist on kindlasti ka eelnevatest aastatest mõningaid kaunistusi alles – ega me igal detsembrikuul ka uut komplekti kuuseehteid ja teisi kaunistusi ilmselt majja ei too. Mõned vahvad ideed tahaksime aga teile siiski soovitada, et sel aastal tuleksid munadepühad veidi teistmoodi ja värskete mõtetega.

Meie seadsime sammud Koduekstrasse ja valisime sealt välja mõned traditsioonilised lihavõttekaunistused ning vahvad värvid, mida uutmoodi tehnikaga munadekaunistamisel kasutada.

Vahvate pildikestega värvilised munad valmivad paaritunnise lõbusa meisterdamisega

Munade värvimisel soovitame kindlasti lastega koos oma loomingulisus proovile panna ja “vanast heast” sibulakoortega värvimisest seekord veidi kaugemale vaadata. Meie katsetasime enne pühi järele Koduekstra värvikomplektid koos kleepsudega. Tegu on küllaltki lihtsa meetodiga, kuid soovitame siiski pakis leiduv kasutusjuhend enne hoolikalt läbi lugeda.

Ilusate värviliste munade meisterdamisel pole vaja lisaks värvikomplektidele muud kui kõvakskeedetud valgeid kanamune, kausse erinevate värvide jaoks ja salvrätikuid värvi kuivatamiseks. Väike nipp või nõuanne siiski veel: kuna tegu on toiduvärvidega, mis nahalt väga lihtsalt maha ei tule, soovitame võimalusel kasutada meisterdamisel kummikindaid. Meie nii targad oma katsetamisel ei olnud ja värvi maha pesemiseks läks tõepoolest hiljem natuke aega ja kannatust tarvis.

Tehnika ise on aga küllaltki lihtne ja väga töökindel. Erinevate värvikihtide vahel kleepisime munadele pakis kaasas olevad kleebised ning neid ükshaaval eemaldades ja erinevate värvidega kausikestesse kastes saimegi tulemuseks toredate pildikeste ja mustritega värvilised munad.

Laudadele ja riiulitele kollased tibud, värvilised vutimunad ning erksad suled

Rõõmsa põhademeeleolu loomisega on Koduekstra alati hästi hakkama saanud. Tänavugi on lihavõtete eel sealt võimalik valida erinevat sorti kaunistusi. Meie valisime esiteks välja lisaks munadevärvimise komplektidele veel erksavärvilised suled, mida saab kasutada vastavalt oma maitsele. Esiteks on nad alati abiks lauakaunistamisel erinevate korvikeste ja teiste toidualuste sees. Samuti sobivad nad suurepäraselt ka kõikjale mujale pindadele – kasvõi kaminasimsil pildiraamide vahele! Lapsed appi võttes leiab neile kahtlemata majapidamises just kõige õigemad kohad.

Tubade kaunistamisel kasutasime veel ka värvitud dekoratiivseid vutimune ning pisikesi kollaseid tibusid. Viimaseid leiab Koduekstrast ka erinevas suuruses ja nii saab neid kasutada täpselt seal, kuhu nad teie nägemuse järgi kõige paremini sobivad.

Münadepühad on aeg, kus nii munade värvimisel kui ka kogu elamise kaunistamisel on kõige enam abi ikka laste ja ka teie endi loomingulisusest. Kui abivahendid on valmis muretsetud, võibki väikese kevadise uuenduskuuriga kodus pihta hakata!

JÄTA OMA VASTUSES

Please enter your comment!
Please enter your name here