Muuda hambapesu lõbusaks

Lastel on imearmas naeratus, kuid kui jõuab kätte aeg hammaste pesemiseks, ei olda sellest tihtipeale just väga vaimustuses. Enamus mudilasi jookseb hambaharja- ja pastat nähes otsemaid teisse suunda, sest hambapesu on nende jaoks sama ebameeldiv kui vannis käimine või toa koristamine. Kuid kuidas muuta see tegevus laste jaoks atraktiivseks?

Soeta lõbus hambahari

Esimene võimalus teha hambapesu laste jaoks meeldivaks, on osta neile põnevust pakkuv hambahari. Sama võib proovida ka hambapastaga – on ju olemas pastad, mis näevad välja kui Disney tegelaskujud, võidusõiduautod, dinosaurused jms. Lisaks eksisteerib lai valik erinevaid maitsekombinatsioone, mis mudilastele kindlasti meeltmööda on. Lase lapsel endaga poodi kaasa tulla ning valida välja endale meelepäraseim.

Ole eeskujuks

Lapsed armastavad teisi jäljendada. Seega, mis oleks parim viis õpetamaks mudilastele häid harjumusi kui läbi iseenda. Pese esmalt puhtaks oma hambad. Peske hambaid üheskoos – nii saate oma lapsele seletada särava ja terve naeratuse olulisust.

Leia hambapesu laul

Kõik, mis on seotud muusika ja laulmisega, pakub lastele huvi ning hammaste pesemine ei ole erand. Valige koos mudilasega välja põnev laul, mida kuulate ainult hambapesu ajal. Muusikapala kuulates mööduvad ka hammaste harjamiseks vajalikud kaks minutit hõlpsamini.

Rakenduste kasutuselevõtt

On olemas palju erinevaid mobiilirakendusi, mis muudavad hambapesu lapse jaoks põnevaks. Saadaval on näiteks äpid, mis aitavad lastel hambapesu nipid mänguliselt selgeks õppida. Lisaks võimaldavad paljud rakendused valida välja meelepäraseima tegelaskuju, kes mudilast hambapesu ajal ergutab.

Kaks toredat äppi, mida lapsevanemad on soovitanud:

Laps saab valida endale meelepärase tegelaskuju,
2-minutiline taimer,
iga hambapesu järel saab laps endale auhinnaks uue ja lõbusa pildi.

play.google.com
itunes.apple.com

Võimalik sünkroniseerida lapse hambaharjaga,
lapsed peavad hambapesu ajal matkima peategelast nimega Sparkly,
auhinnaks võimalus uuendada Sparkly välimust.

Premeerimine

Kui miski muu ei toimi, võib abi olla pisikestest auhindadest, kuid seda ei tohiks pidada n-ö altkäemaksuks. Lapse motivatsiooni tõstmiseks piisab ka millestki väga väikesest. Näiteks loe oma mudilasele enne magamaminekut üks unejutt rohkem kui tavaliselt või luba tal järgmisel päeval veidi enam telekat vaadata. Veenduge, et laps saab preemia alles siis, kui ülesanne on täidetud!

JÄTA OMA VASTUSES

Please enter your comment!
Please enter your name here