Toidumess Tallinn FoodFest kutsub 27.10 jõulutooteid degusteerima

Laupäev, 27. oktoober on messil Tallinn Food Fest toidusõprade päev, kuhu on oodatud kõik, keda toidu valmistamine, erinevad tõekspidamised toitumisest või lihtsalt osasaamise soov ükskõikseks ei jäta. Traditsiooniliselt toimub ka jõulutoodete degusteerimine, mille tulemusena selgitatakse välja selle aasta parimad jõulutooted.

Laupäev, 27. oktoober on kõikidele toidusõpradele FoodFest uksed valla. Jõulumaitsetes osalevad lihatooted, pagaritooted, jõuluõlled ja hõõgveinid. Oma tooteid on konkursile esitanud 29 tootjat. Lisaks parimate jõulutoodete hindamisele ja võitjate väljakuulutamisele toimub kella 12:00-14:30 kooli- ja lasteaiatoitlustajate teabepäev ning messil on võimalik osa saada ka EV100 juubelitoodete näitusest.

Täna kuulutati toidumessil Tallinn FoodFest 2018 välja Aasta kokaraamatud 2018. Kodumaise aasta kokaraamatu tiitli võitis Kristina Eferti „Supp. Külm. Soe. Soolane. Magus” (kirjastus Varrak). Žürii liikme kokk Lauri Tomingase sõnul oli võitnud raamat lihtsa ja loogilise ülesehitusega, kergesti jälgitavate ja teostatavate retseptidega ning mugava formaadiga.

Aasta tõlke-kokaraamatuks tunnistati staarkokk Jamie Oliveri „5 koostiosa. Kiired ja lihtsad road” (tõlkija Tiiu Marie Kraut, kirjastus Pegasus).

Messil osaleb ligi 200 eksponenti, sh iga neljas on välisriikidest. Mess on avatud kella 10:00 – 17:00.
Messi programmiga saab tutvuda kodulehel: www.tallinnfoodfest.ee/programm

JÄTA OMA VASTUSES

Please enter your comment!
Please enter your name here