5 nõuannet, kuidas teha lastetoas remonti

Lapse elus on palju huvitavaid eluetappe, kus toimuvad suured muutused ning teda ümbritsev keskkond peab hakkama koos temaga muutuma. Võtame kasvõi lastetoa. See on ju tegelikult lapse jaoks üks tähtsamaid kohti majapidamises. Lapse kasvades peab ka tema tuba läbima mõningad muudatused. Järgnevalt jagamegi teile nõuandeid, mida silmas pidada, kui läheb lastetoa remondiks.

Mõtle, milleks lapsel tuba vaja hakkab minema.

Kui laps hakkab võrevoodist väljas käima, siis oleks mõistlik ka tuba kujundada selliseks, et see sobiks rohkem kokku uue maailmaga, mida ta igapäevaselt avastab. Mängunurk elutoa nurgas jääb talle juba väikeseks ning oma tuba on koht, kus ta õpib asju paremini korras hoidma ning iseseisvamalt toimetama. Tähtis on ka mitte ära unustada, et sellisel eluperioodil on ta tuba mõeldud eelkõige mängimiseks ja magamiseks. Kui laps saab suuremaks ja hakkab kooli minema, siis tuleb taaskord tuba ümber kujundada vastavalt lapse vajadustele. Kui on selge, mille jaoks hakkab laps tuba kasutama, siis on ka lihtsam planeerida edasisi tegevusi.

Mõtle hoolikalt läbi, kust leiad remondiks vastavad vahendid

Kodu k.a lastetoa remont ja sisustamine toovad endaga peaaegu alati kaasa suured väljaminekud. Plaane tehes või eelarvet koostades jõutakse varem või hiljem küsimuseni, millistest vahenditest koduga seotud muudatusi rahastada? Hea on muidugi, kui on suudetud säästa ning ette näha tulevikus tehtavaid kulutusi. Mida teha siis, kui sääste pole? Meie poole pöördus Finora Capital, kes pakub laenu, millel nimeks hüpoteeklaen. Hüpoteeklaen on kinnisvara tagatisel antav laen, mis on just mõeldud näiteks kodu remondiks ja eluaseme soetamiseks. Kindlasti tuleks hoolikalt läbi mõelda, kas laenu on üldse vaja ning tutvuda hoolikalt laenulepingu tingimustega. Suurpankade poolt pakutavad laenutooted on enamasti piiratud kas siis tingimuste osas või ei ole laenu kasutamise eesmärk vastavuses nende ootustega. Sellistes olukordades tulebki appi Finora hüpoteeklaen, mille tingimused on oluliselt paindlikumad. Kui eluasemelaenu puhul tuleb esitada täpne remonttööde eelarve, siis hüpoteeklaenu puhul seda ei nõuta.

Vali õiged materjalid

Kui vastavad vahendid remondiks olemas, siis tuleb läbi mõelda ka vajaminevad materjalid. Ehituspoodides ja sisustuskauplustes olev valik võib silme eest päris kirjuks võtta. Kui laps hakkab kooli minema ning tuba pole ainult mängimise koht, siis tuleb ka vastavad muudatused teha. Tähtis on, et toast saaks rahulikum koht kui enne. Pigem ühevärviline tapeet või seinavärv, kui maalitud piraadilaevad, printsessid ja ponid, mis seinu katavad. Eelistada tuleks toone, mis ei väsita ega karju. Näiteks valida heledamad ja pastelsemad toonid. Unustama peaks ära kõik erksad ning kriiskavad värvitoonid. Vähem võiks olla ka igal pool mänguasju ja kõike muud kola, mis last segavad ning ruumi ära võtavad. Eriti siis, kui laps on oma leludest juba välja kasvanud. Põrandad võiks katta materjaliga, mida saab kergesti puhastada ja on vastupidav.

Vali sobiv mööbel

Kui seinavärvid ja põrand paigas, siis on aeg mööbli kallale asuda. Näiteks, kui laps hakkab kooli minema, siis on tal vaja kindlasti kirjutuslauda ja mugavat tooli. Samuti vajab ta kappi ja/või raamaturiiulit, kus ta oma kooliasju ja õpikuid saaks hoida. Mida rohkem on sahtleid ja riiuleid, seda parem, sest see aitab tuba kergemini korras hoida. Samas ei tohiks lapse toast teha ka täiskasvanud inimese kodukontorit. See on ikkagi koht, kus laps peab ennast hästi tundma. Kui koolitükid tehtud, siis lapsel peab olema ka piisavalt ruumi, et mängida, kas siis üksi või sõpradega. Tähtis on valida ka õige valgustus. Laualamp aitab paremini valgustada raamatute lugemist ning laelamp võiks olla sooja valgusega, kuid samas mitte hämara valgusega.

Arvesta lapse soovidega

Kõige tähtsam on otsustusprotsessidesse kaasata ka last ennast. Tema hakkab ikkagi seal peamiselt aega veetma ning tuba peab talle kindlasti meeldima. Näiteks, kui ta soovib kõik seinad katta Frozeni tapeediga, siis tegelikult vanem teab, et see mood peagi möödub ning varsti tekivad lapsel uued kangelased ja filmid, mida fännata. Võib ju teha kompromissi ning kireva tapeediga katta toas ainult üks sein. Hiljem on nii lihtsam ümberkorraldusi teha. Nii saavad ka kõik oma tahtmise ning laps saab ikkagi oma lemmikuid seinal näha.

JÄTA OMA VASTUSES

Please enter your comment!
Please enter your name here