„Sigalahe“ kalender, mis aitab perel aega leida!

Ühel päeval tõi kuller mulle üllatusena rõõmsa kalendri, kuhu oli pühendusena peale kirjutatud: “Aitab aega leida!”. Saatjaks MRL. Salapärane saatja olekski salajaseks jäänud, kui üks väike detail minu nimes, mis oli tahtlikult veidi valesti kirjutatud, oleks märkamata jäänud. Seega teadsin, keda tänada, selle suunurgad taevapoole viiva „Sigalahe 2019“  kalendri eest.

MRL ehk Merle, oli minu töökaalane, kunagistest reklaamiagentuuri aegadest. Merle oli tähelepanelik märgates, et postitan Facebookis tihti siinse lapsevanematele ja lastele mõeldud Eesti lapsed blogi lugusid. Just nemad ongi need, kellele mõeldes ta koos oma sõbranna Ankega lustaka, veidi ülemeeliku kuid väga praktilise kalendri ellu kutsus. Merle oli lahkelt nõus vastama ka minu küsimustele.

Kuidas sigalahe notsu kalendrisse sattus?

Kui laps on juba niipalju suur, et päevakavasse siginevad huviringid ja trennid, kipub peres tekkima pisuke segadus, et kes, kus ja millal peab olema. Tihtilugu kohtume sellega lasteaia viimasel aastal või koos kooli algusega. Juhtub veel isa olema lauluhuviline ja peres vanemal õel balletitunnid, on kõigi tegemistel järje hoidmine paras peavalu.

Enamvähem sellistest segadustest sai alguse Ainus Mõte pere tegemiste planeerimise kalender. 100% eesti keelne, 100% kohalik ja 200% vajalik.

Kolm aastat tagasi hakkasid endal kuidagi pereisa lauluproovid ja lapse ujumine ning enda sõidud-käigud vajama organiseerimist. Üleilma oli küll võtta inglise- või saksakeelseid kalendreid kuhu mahuks lahedalt kirjutama aga arvestades 7-aastasega oli soov, et ikka laps ka aru saaks mis seinal kirjas. Palju nuputamist, veel rohkem joonistamist ja nii sai valmis esimene kogu pere tegemiste kalender. Esimene katsetus oli vaevalt 300 eksemplaris ja lootuses, et kui oleme kõik oma vabad vahendid sinna paigutanud leiame niipalju huvilisi, et vähemalt peale ei peaks maksma. Tuli välja, et polegi ainukesed, kes sellist kalendrit Eesti poelettidelt otsinud. Õnneks!

Kuidas kalendrit kasutada?

Meie peres on tänaseks 11 aastane harjunud, et semude sünnipäevad tuleb ise kirja panna, et emal-isal ei tuleks üllatusena, kui vaja logistikaga arvestada. Trennid ja poistekoorid märgime kuu alguses kõik koos juba paika. Nii on noorhärral tänaseks täitsa piisav planeerimise oskus kui ka pereliikmete omavaheline suhtlus selge ja kõik saavad kõigi tegemistega arvestada. Meie poisil endal on harjumus vaadata, et sellel või tollel õhtul on isal koorilaul ning emal rahvatants. Ka hambaarsti ja juuksuri ajad mahuvad kenasti ritta ja selgus on majas. Et meie pere on kolmeliikmeline, jääb ruumi üle, et kõigi sõprade-sugulaste sünnipäevad eraldi tulpa kirja panna. Piinlik oleks ju unustada.

Millega teie loovduo „Ainus Mõte“  veel tegeleb?

Olles ise pikalt toimetanud reklaamiagentuuris, oli Ainus Mõte nime all meil ehk Ankel ja Merlel olemas nii vajalikud joonistamise-kujundamise oskused kui ka teadmised tootmisest. Sest kui juba midagi teha, siis hiiglama hästi. Nii ei ole me oma kalendrite ja kaartidega hoidnud kokku oma tööpanuselt ega sellelt, et leida kvaliteetsed paberid ja hea trükipartner. Kalendrite puhul eriti, arvestades, et tegu vägagi praktilise asjaga, mis igapäevaselt pere tegemisi peaks toetama, peab see ka vapralt aasta vastu pidama. Joonistamisel oleme lähtunud eelkõige sellest, et peab olema tore ja tekitama emotsioone. Võib-olla on mõnes pildis grammike ka ülemeelikust, aga seda ei saa ju üldse mitte pahaks panna! Muus osas on kalender korralik – kirjas on kõik riiklikud pühad, olulisemad rahvakalendri tähtpäevad, mõned muidu toredad päevad ning 2019. aasta kalendris ka laulu- ja tantsupeo kuupäevad. Põhjalik ülevaade nii lipupäevadest kui tähtpäevadest veel eraldi ka kalendri lõpus, et kui vaja näpuga järge ajada, siis see võimalus olemas.

Ainus Mõte on märk, mille all tänaseks toimetame pisut üle 3 aasta ja meie soov on, et jaguks lusti ja rõõmu ning seda püüame ka oma tootevalikusse pikkida.

Kust teie “Sigalahe 2019” kalendreid osta või tellida saab?

Meie kalendrid on müügil Rahva Raamat ja teistes raamatupoodides ja seal jääb hinnavahemik 19-21€ vahele, sõltuvalt siis poest. Kalendreid saab tellida ka läbi meie Ainus Mõte Facebooki lehe, hetkel kampaaniahinnaga 17€.  

 

 

 

JÄTA OMA VASTUSES

Please enter your comment!
Please enter your name here