5 soodsat ideed: kus lastega puhkus veeta ja mida seal teha?

portaventura-barcelona

Ilmad hakkavad tasahilju soojemaks minema ning käes on just täpselt õige aeg, et minna Euroopa suurlinnu avastama. Laste ja terve perega reisides ning puhkus veetes tuleb enamikel meist arvestada eelkõige kahe asjaga – kuidas kõigi pereliikmete reisikulud pere eelarvesse mahutada ning millised on need sihtkohad, kus just lastega koos kõige mõnusam üheskoos puhata on, et kõigil pereliikmetel oleks ühtviisi tore.

Nii sihtkoha valik kui ka transpordi võimaluste valikuvabadus tundub olevat silmipimestavalt suur. Uurisime veidi maad ning pidasime kogu aeg silmas eelkirjeldatud kriteeriume. Oli selge, et osa sihtkohti lihtsalt tõuseb perega reisimise juures teistest esile. Lennufirma airBaltic on teinud esiviisiku reisidest, kuhu lastega pered armastavad kõige rohkem lennata. Kontrollisime ka meie ja hinnad on tõepoolest soodsamad. Kirjutame lähemalt veidi nende 5 sihtkoha kohta – kui palju reis maksma läheks ja mida seal koha peal siis kõige vahvam teha oleks?

Pariis – vinged haikalad üleelusuuruses akvaariumis ja Disneyland

AirBaltic lendab Pariisi Tallinnast otse. Pariisi jõudnuna soovitame teile kahte meie kogemuse põhjal kõige ägedamat vaatamisväärsust (Eiffeli torni ronime me kõik soovitamatagi, ei hakka sellest täna pikalt rääkima).

Pariisi akvaarium – Aqarium de Paris. Kohalikud kutsuvad seda Cineaquaks, sest elamuspark ühendab endas akvaariumit ja kahe ekraaniga kino. Laste suur lemmik on seal haikaladega tunnel, mis on koduks 24 hambulisele haile ning bassein, kus elavad sõbralikud tuuralised, kes pistavad oma pikad ninad tervituseks veest välja. Põnev osa akvaariumist on ka Seine jõe teemaline, kus eksponeeritakse kalu, kes vaatamata jõe ohtrale saastatusele ikka veel vastu peavad. Kord nädalas korraldatakse seal ka tõelisi hittshowsid, mille peakangelasteks on piraadid.

puhkus-pariis-eestilapsed
eestilapsed-puhkus-disneyland

Disneyland – Pariisi kesklinnast Disneylandi väravateni on vaid 32 kilomeetrit ning võib päris kindel olla, et tegemist on seal igale pereliikmele. Ei öelda asjata, et mitte keegi ei saa olla Disneylandi jaoks liiga vana.

Vaata siit, kuidas oma reis mugavalt ja kiiresti planeerida!

Beriliin – linn, mis toob end lastele peo peal kätte

Berliini, nagu ka Pariisi, saab mugavalt kohale samuti airBalticu otselennuga. Kui lapsed on Brandenburgi väravate juurest “läbi lohistatud”, kohustuslikud kirikud läbi käidud, siis on aeg laste käes. Kinnitame teile, et kõigis vaatamisväärsustes käimist, mida teile soovitame, oleme ise nautinud vähemalt samavõrd kui meie lapsed. Aktiivne puhkus ei tähenda automaatselt väsinuna koju jõudmist.

Mudelpark Berliin-Brandenburg – seda teemaparki soovitame teile igatahes kahe käega. Tegu on fantastilise teemapargiga, mis näitab ülitäpseid mudelvariante Berliini ajaloo tähtehitistest ja tänapäevastest majadest. Seal viibides on Berliin on seal sul juskui peo peal. Võite kindlad olla, et nii teie ise kui teie lapsed sellesse paika ära armuvad.

berliin-puhkus
eestilapsed-puhkus-berliin

Lastefarmid – Lasteloomaaed või farm nagu sakslased ise seda kutsuvad, on jaotatud laiali üle Berliini. Mõni paik pakub üht, teine teist ja enne teele asumist soovitame intenetist üle kontrollida, millist neist konkreetselt külastada. Teiste seas saab seal ratsutada ponidega, sööta väikseid loomakesi ja loomulikult kõiki neid uudistada nii palju kui süda lustib. Googeldades soovitame kasutada märksõna “Kinderbauernhof”.

Oma reisi saad mugavalt ja kiiresti planeerida siit.

Barcelona – linn tänavakunstnike ja ägedate randadega

Kuigi reisida tuleb sinna läbi Riia, siis airBalticu reisitasu ühe inimese kohta on sellegipoolest soodne ja Barcelona tasub end kindlasti ära. Barcelona klassikalised vaatamisväärsused nagu Gaudi ehitised, La Rambla tänav oma meelelahutajatega või Picasso muuseum on juba iseenesest ka laste jaoks ägedad kohad. Usume, et iga laps jääks neid ehitisi suu ammuli vaatama ning La Rambla meelelahutajad lõbustavad lapsi kindlasti enim. Samas soovitame just lastega reisides heita pilk või paar ka just nende tunnustatud lemmikutele.

PortAventura – veidi üle tunnise autosõidu kaugusel Barcelonast asub Euroopa suuruselt teine lõbustuspark PortAventura. Lõbustuspark on jagatud erinevateks ägedateks teemaparkideks näiteks riikide ja regioonide kaupa, kus lõbustust jagub tervele perele. Seal samas asub ka maailma kõige kõrgemate tippudega Ameerika mägi! Lisaks asub kohe PortAventura külje all uhke veepark Costa Caribe. Kel vähegi mahti, soovitame külastada kindlasti mõlemat!

portaventura-barcelona
barcelona-rannad-eestilapsed

Rannad – kõlab küll ilmselgena, aga vahel ei peagi palju pingutama ja suuri summasid maksma, et kõigil vahva oleks. Enne ,kui meie enda vesi soojaks läheb ja südasuvi kätte jõuab, soovitame Barcelona rannad läbi uitada. Laste peale mõeldes on sinna väga lahedad atraktsioonid ehitatud!

Piletihindu vaadata ja reisi saad planeerida siit!

Milano – vanematele Gaudi ja da Vinci, lastele dinosaurused

Ümber istuda tuleb küll taaskord Riias, aga airBaltic on selle peredele mõeldes väga mugavaks teinud. Teame küll, et Milano on kuulus oma võimsate katedraalide, DaVinci seinamaalingu ja aukartust äratavate muuseumite poolest. Pahatihti reklaamitakse aga neid kõige enam, sest teiste ägedate kohtade sihtrühm lihtsalt… pahatihti ei oska veel lugeda. Mõni sõna nüüd siis nende kaitseks.

Parco della Preistoria eelajalooline park – äge dinosauruste park, mis asub Milanost umbes 25 km kaugusel ja on seega kergesti ligipääsetav. Park pakub palju ahhetama-panevaid rekonstruktsioone dinosaurustest ja teistest eelajaloolistest elukatest, samuti kivimitest, mineraalidest ja kõigest muust, mis tol ajal Maad katsid.

dinosaurus-milano-eestilapsed
milano-puhkus-eestilapsed

Leonardo da Vinci nimeline teadus- ja tehnikamuuseum – muuseum sisaldab väga olulilisi innovaatilisi leiutisi läbi sajandite. Laste jaoks teeb muuseumi atraktiivseks see, et enamike muuseumi eksponaatidest on käega katsutavad ehk ühtegi kurja inimest seal karta ei tule, kes nipsakalt su lastele silmade otstarvet meelde tuletaks. Lastele meeldivad kindlasti allveelaevas oleku kogemus ja astronoomilised ekspositsioonid. Lapsevanemad saavad sel ajal rahulikult ajaloolist hoonet ja seda ümbritsevat aeda imetleda.

Planeeri oma puhkus eriti mugavalt siit.

Praha – Vinge retk loomaaeda ja siis legosid meisterdama!

Eestlane ja ilmselt ka meie lapsed juba oskavad meie enda pealinnale tänu vanalinna hinnata. Kuigi enamikel meist tulevad Prahaga seoses päehe tõesti vaid vanalinn, sillad, kirikud ja uhked lossid, siis esiteks võime oma kogemuse põhjal kinnitada, et ka lastele need uhked ja toretsevad ehitised meeldivad. Ning teiseks ei jää Praha sugugi võlgu eelnevale neljale just nimelt eeskätt lastele suunatud tõmbenumbritega.

Praha loomaaed – kuna tšehhid on väga perekonnakesksed, siis kohti, kus kogu perega aega veeta, on seal hulgi. Kõige enam soovitaksime ehk Praha loomaaeda. Isegi teekond sinna võib olla paras seiklus. Ette tuleb võtta nimelt paadimatk mööda jõge ning seejärel on võimalus rentida jalgrattad ning sõita nendega läbi pargi. Kui oled loomaaeda kohale jõudnud, võid valida lasteloomaaia, rohkete mänguplatside ning loomade uudistamise vahel ise endale meelepärase ajaviitevõimaluse.

praha-eestilapsed
lego-praha-puhkus-eestilapsed

Legomuuseum – Prahas asub Euroopa suurima eksponaatide hulgaga Legode eramuuseum. Muuseumi sees on eksponaatide kõrval ka suur mänguala, kus lapsed saavad Legost ise asju ehitada.

Infot lennupiletite kohta Prahasse saad siit.

Paar päeva veel ja esimene kevadkuu ongi käes! Soovime teile avastamisrõõmu ja lusti koos lastega reisimisel. Muuda puhkus meeldejäävaks igale pereliikmele!

JÄTA OMA VASTUSES

Please enter your comment!
Please enter your name here