Turvatoolid autodes – kuidas valida õige masin just sinu perele?

Kia turvatoolitest Eestilapsed

Korralikust pereautost võib küll mõelda kui vajalikust tarbeesemest, kuid mida rohkem lisandub perre liikmeid ja autos veedetav aeg pikeneb, seda enam saab sellest hädavajalikust tarbeesemest hoopis pere jaoks justkui teine kodu.

Me kõik soovime, et meie kodu oleks turvaline, mugav ja ruumikas. Täpselt sellised kriteeriumid on enamikul meist ka uut pereautot valides. Paljud meist on oma autot supermarketite ette parkides vaadanud naaberautost välja ukerdavaid väikelapsi ning juurelnud, kas ehk tuleks endagi auto välja vahetada, sest naabri omasse paistavad kõikvõimalikud turvatoolid palju paremini mahtuvat.

Testime kuue Kia Eesti esinduses müüdava hetkel populaarseima automudeli peal, mis on iga konkreetse auto puhul plussideks ja miinusteks. Eeldame oma katsetustes, et peres on kolm või enam last ning kasutame prooviks kahte turvahälli, kahte turvatooli ning turvavööistmeid, millest kõiki saab Kia autodesse paigutada mugava ISOfix liidese abil. Autosalongi enda turvavöösid on tarvis kasutada vaid turvahällide ja turvavööistmete puhul. Katsetame just tagumiste istmete mahutavust, sest nii turvahäll, turvatool kui ka turvavööiste mahuvad kõigi autode kõrvalistmele nagunii. Milline Kia mudel sobib siis erinevate peremudelite ja koosseisude korral kõige paremini?

Kia Rio LX Plus – väiksemat sorti sõiduauto

Ka väikeses autos saab nautida suKia Rio Eestilapsedurepärast mugavusvarustust!“ ehk lause, läbi mille Kia oma 4 erinevat Rio mudelit iseloomustab, kehtib kindlasti ka laste turvavarustuse mahutavuse kohta. Meie testitud mudel Rio LX Plus mahutas kenasti ära kõrvuti nii kaks turavatooli kui ka kaks turvahälli, samuti mõlemad eraldi kombineerituna. Nende kahe vahele küll turvavööistet mahutad ei saa. Kui peres on kolm või enam last, tuleks siiski mõelda juba pigem mahukama mudeli peale.

Kia Rio LX Plusi soovitame väiksemale perele – kahele täiskasvanule ühe või kahe lapsega. Auto pagasiruumi mahub siiski vaid üks lapsekäru ning kui tegu on perekonnaga, kus kasvab rohkem kui üks laps, kelle tarvis on kuhugi vaja paigutada ka vanker või käru, jääb Rio LX Plus veidi kitsaks.

Kia Cee’d 1.6 EX Navi – väike sõiduauto pisemale perele

Kia Creed EestilapsedKia Cee’d sobib suurepäraselt väiksemale perele igapäevasteks toimetusteks. See mudel ei ole ilmselgelt mõeldud mitmenädalaseks väljasõiduks, kus autosse on tarvis mahutada vanemad, kolm last, koer ja poole elumaja jagu elamist.

Soovitame Ceed’d-i ühe või kahe lapsega peredele, sest tagaistmele saab kenasti mahutada kaks ükskõik millist istet. Keskmise istme jaoks hakkab ruumist juba nappima. Pagasiruum mahutab kenasti ühe vankri või käru ning ruumi jääb ka keskmise spordikoti jaoks.

Kia Optima 2.0 Comfort Pack – mahuka pagasiruumiga sedaantüüpi pereauto

Kia Optima EestilapsedSobib samuti nagu eelnevadki mudelid perele, kus tagaistmel peaks istuma maksimaalselt kaks last. Kahe istme vahele küll kolmandat turvaistet ei mahu, aga sellegipoolest on kahel lapsel ruumi rohkem kui kahe eelneva mudeli kasutajatel.

Sobib ideaalselt ka perele, kelle kaks last on mõlemad veel vanuses, kus autoga tuleb transportida ka nende kärusid või vankreid. Mõlemad mahuvad kenasti pagasiruumi ära ning jääb veel lisaruumigi väiksema pagasi jaoks.

Kia Optimat soovitame kindlasti ühe- ja kahelapselistele peredele, kellele meeldib korraldada pikemaid väljasõite ja autoga reisida. Pagasiruum on väga mahukas ja salong avar ja ruumikas.

Kia Sportage 1.6T GT-Line 7DCT 4WD – sportlikust linnamaasturist pereautokia-sportage-eestilapsed

Sobib suurepäraselt suuremale perele, mille kõige väiksem või kõige väiksemad tuleb veel mahutada turvahällidesse või -toolidesse. Suurem saab keskel istuda juba turvavööistmel, mis nõnda palju ruumi ei võta.

Tagaiste mahutab kenasti kahte turvatooli või turvahälli ning nende vahele sobib mugavalt ka üks turvavööiste.

Sportage-i eeliseks on avar salong. Auto pakub mugavalt ruumi nii lastele, eesistuvatele täiskasvanutele kui ka pagasiruumi paigutatavale lisavarustusele, milleks võivad olla nii kärud, vankrid kui ka pagas.

Kia Niro EX 1,6 GDI A/T (6-DCT) – esimene Kia hübriiauto, mis on mõeldud linnas säästlikuks sõitmiseks

Kia Niro EestilapsedNiro on kõrgem kui tavaline sõiduauto, kuid linnamaasturist madalam. Kolme lapse turvatooli jaoks on tagaiste pisut kitsast. Auto on siiski mõeldud perele, kus kaks last mahuvad kenasti toolidesse või hällidesse nii, et keskmine iste jääb tühjaks. Kolm last mahub küll kenasti ka nõnda, et pere vanim laps istub esiistmel juhi kõrval.

Pagasiruumi mahub kenasti ära üks käru või vanker koos väiksema pagasiga.

Suurema pere ja ühiste väljasõitude jaoks jääb see auto kitsaks. Linnavahel liiklemiseks, kui autos istub turvahällides või toolidest üks-kaks väikelast, on ta aga ideaalne. Keskkonnasäästlikkus ennekõike!

Kia Carens CARENS EX 16MY – suur pereauto, kus on kaks lisaistet

Eesti lapsed Kia Carens

Carensi näol on Kia valmis saanud korraliku suure pereauto, kuhu saab vajadusel mahutada 7 istet, aga kui tagumised istmed alla lasta, siis on tegemist avara 5-kohalise pereautoga, millel lisaks ka ruumikas pagasiruum.

Salongi tagaistmele mahub lahedalt ära kõrvuti kolm ükskõik millise suurusega istet ning nagu mainitud, siis lisaks nende taha veel kaks. Ideaalne sõiduk 5-7-liikmelisele perele!

Kia Sorento SORENTO EX Comfort Pack 7-seats – 7 istmega linnamaasturist pereauto

Kia Sorento EestilapsedErinevalt Carensist annab Kia Sorento juba korraliku linnmaasturi mõõdu välja. Salong on ruumikas, mugav ehk suisa ideaalne suuremale perele kui 5 liiget või siis 5-liikmelisele perele, kellele meeldib korraldada palju pikemaid väljasõite, mille tarvis on autol suur pagasiruum. Sarnaselt Carensile saab ka siis väiksema pere puhul istmed alla lasta ja auto tagumine osa muuta pagasi panipaigaks.

Sorento sobib suurepäraselt ka peredele, kus on mitu last, kelle tõttu on pidevalt tarvis ka transportida kärusid ja vankreid. Auto avar pagasiruum võimaldab seda kõike väga vabalt.

Samuti mahutab auto kenasti kõiki liiki turvaistmeid üksteise kõrvale. Tagaistmele saab mahutada kas või kolm turvaistet kõrvuti ning nende taha veel kaks.

Ideaalne auto iga peretüübi jaoks

Meie katsetustest saab lühidalt teha vaid ühe järelduse – Kia on asjatundlikult mõelnud iga võimaliku peremudeli peale, mille liikmete arv on 2 ja 7 vahel. Kui oled väikelapse ema või isa, kellel on tarvis mugavalt autosse mahutada kaks täiskasvanut ja laps, soovitame Kia Rio’t või Kia Optimat. Kui sinu peres kasvab aga mitu last, kes on kõik erinevates vanustes ja erinevate vajadustega, siis miks mitte valida Kia Carens või Kia Sorento! Võid kindel olla, et kogu su pere saab kenasti viidud punktist A punkti B ning igaühel neist on teel olles piisavalt mugav ja hulganisti ruumi. Just nagu ühe pere teises kodus olema peabki!

Selleks aga, et teada, milline mudel ikkagi just sinu perele kõige ideaalsemalt sobib, tuleb autod ise üle vaadata. Kõigi mudelitega saad tutvuda Kia esindustest üle Eesti ning Kia kodulehel aadressil www.kia.ee. Kodulehe vahendusel saad panna ka kinni aja proovisõiduks ning veenduda ise, milline auto sinu ja sinu laste jaoks sobivaim on.

Kia garanteerib ka kõigi oma sõiduautode garantii 7 aastaks või 150 000 km-ks. Seejuures on esimesed 36 kuud läbisõidupiiranguta.

JÄTA OMA VASTUSES

Please enter your comment!
Please enter your name here