Aiamängud kogu perele

Täna tahame teiega jagada Buduaari artiklit, mis tutvustab põnevaid nostalgilisi aiamänge. Kõige lõbusam on see, et vanad head mängud on viidud uuele ja suuremale tasemele ning neid on koos lastega tõepoolest lõbus mängida. Võta kasvõi randa ja piknikule kaasa ning veetke koos perega lõbusalt aega! Kvaliteetne koosveedetud aeg on lapse helge tuleviku alus.

Doomino

Mäletate ehk neid lõbusaid aegu, mil isegi sai laua taga täppidega klotse üksteise kõrvale paigutatud. Nüüd saab vana head Doominod mängida ka murul. Kerged vahtplastist klotsid on lõbusad ja meeldivad kindlasti kõigile lastele. Komplekti kuulub 28 vahvat klotsi, mis tuleb õigesti üksteise kõrvale sättida. Mängulusti jagub korraga kahele kuni neljale inimesele.

koduekstra.ee

Trips-traps-trull

Aitab paberi ja pliiatsi otsimisest! Võta randa või piknikule kaasa hoopis vahtplastist Trips-traps-trulli alus ja esita lapsele väljakutse. Mäng sisaldab 9-osalist suurt alust ning viite ringi ja risti. Mängu põhimõte on sama, mis paberilgi: saa ühesugustest kujunditest kokku rida, veerg või diagonaal. Mäng arendab suurepäraselt lapse taktikalist mõtlemist.

koduekstra.ee

Täpsusvise pallidega

Lapsepõlves oli see minu sõprade seas üks populaarsemaid mänge, kuigi pallide asemel olid tihtipeale meil nooled. Pallidega variant on siiski ohutum ning kaasata saab ka pere kõige pisemaid. Täpsusviske aiamäng arendab lastes arvutamise oskust ning motoorikat.

Mängulaual asuvad tsoonid 20, 50 ja 100 punktiga, millele peab pihta saama kolme palliga. Visake lausa mitu ringi ja arvutage saadud punktid kokku.

Vihmase ilma korral saab mängu mängida ka toas.

koduekstra.ee

Vibulaskmine

Tundub justkui poiste ala? Tegelikult on vibulaskmine tore ajaviide absoluutselt kõigile, olenemata soost või vanusest. Oma põhimõttelt sarnaneb mäng täpsusviskele, ent pallide asemel kasutatakse siin kolme noolt. Nooli saab märklaua suunas lennutada kahel lõbusal viisil: kas vibuga või puhumistorust puhudes. Nalja saab igal juhul palju!

koduekstra.ee

Kabe ja male

Pisut vanemad koolilapsed saavad oma oskused proovile panna vahva kabe- ja malelauaga. Vahtplastist kabelaud sobib nii aeda kui ka randa. Seitsme sentimeetrise läbimõõduga nupud ei kao liiva sisse ning vastase käik ei jää kohe kindlasti nendega märkamata. Kabelauaga on kaasas 16 valget ja 16 musta nuppu.

koduekstra.ee

Allikas: Buduaar.ee 

Mängud on saadaval Koduekstra kauplustest.

JÄTA OMA VASTUSES

Please enter your comment!
Please enter your name here