Bataat – parim pärast trenni! – Keeni Põhikool

Bataat - parim pärast trenni - Keeni Põhikool
rimi retsepti meistriklass logo

Bataat – parim pärast trenni! – Keeni Põhikool

Selle ülesande jaoks ettevalmistusi tehes saime teada, kui väärtuslik ja tervislik on bataat. Seepärast ei suutnud me piirduda vaid ühe roaga.
Kuna oleme väga sportlik klass, siis seda tõsiasja arvesse võttes valmisid meil trennijärgseks taastumiseks bataadismuuti ja täidetud bataat. Meie smuuti koostisosad soodustavad trennijärgset taastumist, sest meie jook aitab taastada treeningul kaotatud glükogeeni, joogis sisalduvad mandlilaastud ja tšiiaseemned on head taimsed valguallikad. Smuuti maitseb väga hästi külmana, seepärast kasutasime sügavkülmutatud banaani.

Smuuti

Koostisosad

300 g riivitud bataati
1 sügavkülmutatud banaan
3 spl mandlilaaste
2 spl tšiiaseemneid
1 värskelt pressitud apelsini mahl
300 ml õunamahla
pool värskelt pressitud sidruni mahl
300 ml kookospiima

Valmistamine

Koorida ja riivida toores bataat. Tõsta kõik ained blenderisse ja valmistada ühtlane siidine smuuti. Kaunistada tšiiaseemnete ja mandlilaastudega.

Täidetud bataat

Koostisosad

2 bataati
oliiviõli, soola, pipart
150 g Farmi kodujuustu
125 g Farmi juustukuubikuid
2-3 sl seesamiseemneid (nii musti kui ka valgeid)
Lisandiks soovi järgi kodujuustu.

Valmistamine

Täidetud bataadi tarvis lõikasime bataadi pikuti pooleks, maitsestasime soola, pipra ja oliiviõliga ning küpsetasime 190 kraadi juures 40 minutit. Seejärel eemaldasime küpsenud sisu ja segasime sellele juurde kodujuustu, juustukuubikud ja seesamiseemned. Maitsestasime soola ja pipraga ning täitsime tühjakskaabitud bataadipoolikud saadud seguga. Laotasime peale juustukuubikuid ja küpsetasime bataate ahjus grillrežiimil 190 kraadi juures seni, kuni juust oli pealt sulanud. Serveerisime kodujuustuga.

Oli väga põnev kogemus. Kõik meie hulgast ei teadnudki bataadi kohta, aga nüüd oleme selle mitmel erineval moel ära katsetanud ja heaks kiitnud. Oleme kindlad, et nüüd saame oma toidulauda rikastada tervislikult toitudes.

Oleme rõõmsad, et saime bataadiga tuttavaks. Esitatud retsepte võib ju oma äranägemise järgi “tuunida”. Eriti saab lasta fantaasial lennata smuutit tehes.

1 kommentaar

JÄTA OMA VASTUSES

Please enter your comment!
Please enter your name here