Halloween´i kõrvits

Kui mina veel väike olin, siis maskeeriti sügiseti end kas Mardiks või Kadriks ning mindi külapeale kommi välja teenima. Ajad olid mõneti lihtsamad ning maius tuli taskusse laulu või tantsu, mitte väljapressimise teed (komm või pomm!). Kuid tõele aru andes meeldib mulle halloween pisut rohkem, sest kostüümivõimalused on palju laiemad ning ka suurematel on põhjust üks põnev koosviibimine teha. See kõik tähendab ka kodu dekoreerimist – lihtsalt kommi-pommitajatele või hoopis oma halloween´i-peo jaoks. Kõige olulisemaks elemendiks seal juures on justament üks hirm-äge halloween´i kõrvits, mida aitab meil oma kätega valmis teha kauplus Koduekstra.

Lõigutud kõrvits

Halloween´i kõrvits on paljude peades kindlasti see õõnsaks tehtud ning esiküljele lõigatud hirmsa näoga, tihti ka endas küünalt hoidev, dekoratsioon. Selle meisterdamine on põnev nii noortele kui ka vanadele ning avab ka dekoreerimisel palju erinevaid võimalusi.

Enne, kui kõrvitsat lõikuma hakkad, tuleb valmis mõelda, milline peaks lõpptulem välja nägema ehk kas soovid, et kõrvits oleks seest täiesti tühi, mis sinna sisse paned jms. Sedasi saad edasised tegevused pisut paremini ära planeerida. Teine samm, ikka veel mitte lõikumine, on lõigutavate alade markeriga ette joonistamine – lihtsad kontuurid kõrvitsale, et oleks parem nägu sisse lõigata. Sel moel näed täpselt ära mis nägu su halloween´i kõrvits tuleb ning saad nuga sisse löömata sellel muudatusi teha.

Vaata veel kord oma kõrvitsa nägu üle ja otsi välja oma noad. Minul on üks väga asjalik noakomplekt, mis hoiab endas kolme erinevat mõõtu nuge, millega saab ohutult teha nii peenemaid kui ka suuremat sorti lõikeid. Kasutada võib muidugi kõike, mis käes mugavalt passib ja lõigates sulle liiga ei tee.

Alustada võiks kõrvitsa tühjendamisest. Selleks tuleks vilja ülemisse otsa auk sisse lõigata. Mina teen tavaliselt ühe lihtsa ümmarguse lõike nii, et lõige on kõrvitsast väljapoole kaldu, siis saab seda pealset pärast vajadusel ka kaanena kasutada. Kõrvitsa sisu võid mõne tugevama supilusika või kulbiga välja tõsta ning seejärel asuda nägu lõikuma. Kui nägu ka valmis, siis võid oma kätetööle vajadusel veel pisut vürtsi lisada – torgata sellele pealt sisse punaste sarvedega pahmaka võltsjuukseid või nagu juhtus „Helesinise laguuni“ laevakapteniga, panna suust välja ronima terve pesakonna miniämblikke. Mulle endale meeldib minna traditsioonilist rada ehk minu halloween´i kõrvits jääb sinna peidetud küünla abil helendades trepiesisel külalisi ootama.

… või hoopis näomaaling?

Kellel pole vajadust kõrvitsat ära lõikuda või kui on soov kõige väiksematele ka põnevat tegevust anda neile sobib see lahendus väga hästi – lihtsalt joonista kõrvitsale see hirmus nägu pähe. Selleks ei lähe vaja muud kui näovärve (neid läheb halloween´i ajal ikka tarvis), hakkama saab isegi vesivärvidega. Kusjuures värvida võib ka muidki vilju – baklažaanid, arbuusid ning isegi apelsinid ja banaanid kannavad põnevaid nägusid hästi välja ning sobivad sedasi ka peolauda katma. Kleebi neile külge silmad ja pista pähe pabermüts ning saad pelgalt viljadega oma halloween´i-peo ära ehtida.

Halloween´i kõrvits, kostüüm või muu dekoratsioon on suurepärased viisid oma loovuse väljendamiseks ning appi saab ka võtta pere väiksemadki, kellele see kindlasti põnevust pakub. Leia kõik vajaminev kauplusest Koduekstra ning tervita oma halloween´i-külalisi õudselt vingel moel!

1 kommentaar

JÄTA OMA VASTUSES

Please enter your comment!
Please enter your name here