Tee ise põnevad halloween´i dekoratsioonid

See aeg on taas kätte jõudmas, aeg, mil erinevate maskide ja kostüümide taha peituvad tegelased käivad võõrastelt maiuseid nõudmas. Aeg, mil ka sõprade ja lähedaste kergelt hirmutamine on sotsiaalselt aktsepteeritav, kuid mis kõige tähtsam – see on aeg, mis pakub võimaluse oma fantaasia väga mitmel moel lendu lasta ning selle tagajärgi nautides koos mõnusalt aega veeta. Ka sel aastal saan ma ühe toreda peo jaoks valmis nokitseda halloween´i dekoratsioonid ning oma mõtteid ka teiega jagada. Abiks on meile taaskord kauplus Koduekstra koos oma laia valiku käsitöötarvete ja dekoratsioonidega.

Plaan paika ja käed külge

Pole olemas asja sinu elamises, mida ei võiks selle hirmsa püha rüüsse võõbata, kuid kõigepealt tasuks välja mõelda üldisem suund, mida taga ajada. Näiteks, kas plaanid korraldada pidu suurtele või väikestele või soovid lihtsalt kommi-pommitajate rõõmuks oma majale pisut särtsu anda. Samuti tasuks temaatika peale mõelda – kas on plaan asju täitsa õudseks ajada või võtad pisut leebema ja lõbusama teema.

Üheks halloween´i lahutamatuks osaks on kindlasti kõrvitsad ning sellest, kuidas Koduekstra abiga kõrvitsaid ja teisigi loodusande halloween´iks valmis seada, saate lugeda siit.

Samamoodi nagu ka kõrvitsate puhul, saab ka teised halloween´i dekoratsioonid valmis meisterdada pere väiksemate liikmete abiga. Omast kogemusest tean, et väga hästi läheb peale värvilise paberiga möllamine ning võttes appi ka pisut liimi ja WC-paberi südamikke, on tulemuseks vahvad kollid. Nendele aitavad kindlasti elu sisse puhuda toredad silmad, mida võib tegelikult ükskõik, millele kleepida ja tulemus saab mitte midagi vähemat kui vahva. WC-paberi südamiku võib ka lihtsalt marliga muumiaks mässida, silmad külge ja veel üks äge lahendus olemas.

Pisut vähem lapsik, kuid kaugeltki mitte vähem põnevust pakkuv on teha sellised ägedad kummitused. Mina olen neid teinud vanadest valgetest linadest lõigatud kaltsudest, samuti ka heledatest salvrätikutest. Protsess iseenesest lihtne – võta üks rätt ning aseta selle keskele pisut mingit pehmet materjali (mina kasutasin WC paberit) ning seo see mõne tumedat värvi paelaga peakujuliseks. Silmadeks saad siingi kasutada neid vahvaid silmakesi või joonistada markeriga peale. Need võib riputada paelaga lakke või hoopis torgata need bambustikuga kusagilt riiuli vahelt välja turritama või lillepottidesse külalisi jälgima. 

Kata seinad ja näita valgust

Väga palju vürtsi lisab ka see, kui sinu halloween´i dekoratsioonid katavad ka elamise seinu. Ka siin pole väga palju vaja pingutada – Koduekstra valikus on vinge komplekt ämblikke, keda võib kahepoolse teibi abiga seintele kleepida. Et asja põnevamaks teha, võid neile ämblikuniidina kinnitada ka helkurnööri, mis väga erilisel moel valgust saades helkima hakkab. Seintele võid lisaks kleepida ka väikeseid nahkhiiri, mida saad mustast paberist välja lõigata.

Viimane põnev element, mida oma elamises kasutada, on kaunistustega latern. Selle võid teha mistahes vanast purgist ja väikesest küünlast, vaja läheb ka akrüülvärve. Pese purk väljast korralikult puhtaks ning kata see värviga sealt, kust ei soovi valgust läbi paistma. Pärast akrüüli kuivamist joonista sinna markeriga peale mõned õudsed elemendid või kleebi sinna mustast paberist lõigatud elemendid ning oledki valmis. Läida vaid seal sees küünal ning oled teinud ühe väga erilise laterna, mis loob su elamisse väga põneva õhustiku.

Lase loovus lendu

Halloween´i dekoratsioonid võivad olla nii erilised kui ise soovid, vaja on lihtsalt õigeid tarbeid, millega need valmis teha. Kui endal meisterdamiseks väga palju aega pole, siis võib osta ka valmis dekoratsioonid. Igal juhul on abiks kauplus Koduekstra, kust leiad nii käsitöötarbeid kui ka valmis halloween´i dekoratsioone. Leidke sealt omale vajalik ning pidage üks õudselt äge halloween!

JÄTA OMA VASTUSES

Please enter your comment!
Please enter your name here