Kuidas valida lapsele talvesaapaid?

Lapsele talveks saabaste ostmine tundub esialgu lihtne ülesanne, kuid tegelikkuses võib valikute rohkus pea sassi ajada. Kõige lihtsam on lähtuda põhimõttest – talvesaapad olgu soojad ja mugavad. Järgnevalt toome välja mõned soovitused, kuidas lapsele talvesaapaid valida.

Talvesaabas vali jalanumbrist suurem!

Kui riideid võib osta lapsele väikese kasvuvaruga, siis jalanõude puhul on see soovitatav, talvesaabastega kohustuslik. Varbaotsa ja saapa vahele peaks jääma natuke tühja ruumi. Tasub osta pool numbrit suuremad jalanõud, sest siis on jalad rohkem soojas. Kui veab, siis äkki jalg ei kasva aastaga palju ja laps saab järgmisel hooajal taas sama suurusega saapaid kasutada.

Välimus või mugavus?

Miks ei võiks jalanõud olla nii stiilsed kui ka praktilised? Võivad, aga kui peab valima, siis kindlasti praktilisus. Kõik lapsed tahaksid mõne superkangelase või multikategelase pildiga jalanõusid. Õnneks ei ole poed täis ainult selliseid talvesaapaid, muidu oleks lapsega koos poodlemine võimatu. Nähes poes mõnda ägeda välimusega saabast, siis kindlasti küsi teenindajalt enne selle kvaliteedi kohta. Mis nahaga on tegu? Mis vooder on saapa sees?

NS Kingas on müügil suur valik erinevaid lastejalanõusid ning ühe näitena tooksime välja Geox firma saapad, mis ei ole ainult stiilsed, vaid ka reaalselt kasulikud. Need saapad on spetsiaalse tehnoloogiaga, kus talla all on väikesed augud. Need väikesed augud on disainitud nii, et niiskus saapasse sisse ei tuleks, lisaks tagavad need efektiivse õhuringluse.

Soojus ja mugavus käivad käsikäes

Ühtlasi tuleks rõhku panna lapse talvesaabaste mugavusele, soojusele ja niiskuskindlusele. Kõige enam soovitatakse osta nahksaapaid lambanahast voodriga Need hoiavad hästi sooja ja kaitsevad niiskuse eest. Lisaks on hea valida lapsele tugevama kannaga jalanõusid, sest need hoiavad jalga õiges asendis, ei põruta kanda ning on libedamal teel mugavamad.

Kuidas  jalanõusid õigesti hooldada?

Kui te ostate oma lapsele nahast saapad, siis ei tohi neid radiaatoril kuivatada, sest nahksaabastel hakkab nahk murenema ja jalanõud saavad rikutud. Tänapäeval on olemas spetsiaalsed tooted – niiskuseimajad, mida saab kasutada jalanõude kuivatamiseks. Või siis nagu rahvatarkus ütleb: pane teekotike või ajaleht jalanõude sisse.

NS King pakub erinevaid jalanõude hooldusvahendeid, mis aitavad talveperioodil saapaid korras hoida. Mõistlik oleks saapaid alguses harjaga puhastada ja alles siis, kui saapad on kuivad, tuleb peale kanda õiget hooldusvahendit. NB! Erinevaid hooldusvahendeid on väga palju ja need sobivad vaid kindlatele materjalidele. Näiteks nahast saabastele mõeldud hooldusvahend ei sobi nubukist ja seemisnahast valmistatud jalanõudele ja vastupidi.

Rõõm õigesti valitud saabastest

Mõned lapsevanemad arvavad, et kui nad teavad oma lapse jala suurust, siis ei ole last vaja poodi kaasa võtta. Sellegipoolest on esmatähtis, et laps saaks ise jalanõusid jalga proovida. Kui laps alles kodus jalanõusid proovib, võib selguda, et see ei sobigi tema jalakujuga või on jalanõu sees midagi, mis tekitab lapsel kõndides ebameeldiva tunde. Ühtlasi on teada, et paljud firmad mõõdavad oma jalanõude numbreid erinevalt, mistõttu on kõige kindlam poodi minna koos lapsega.

Ägeda disainiga saapaid on poodides palju, kuid mugavus on esmatähtis. Garderoobis võivad lapsed omavahel eputada, et kui kirevad talvesaapad neil on, aga õues lörtsis mängides kaotab väline sära mõtte ja abi on siiski kvaliteedist ning praktilisusest.

JÄTA OMA VASTUSES

Please enter your comment!
Please enter your name here