Uus nutikas lapse sõidutamise ja saatmise teenus HopKid. Intervjuu!

Meile jäi silma uus nutikas lapse sõidutamise ja saatmise teenus HopKid, mille platvormi on loonud lapsevanemad ise, ja seda oma laste turvalise ja mõnusa liikumise korraldamiseks. Tegemist on äppiga, mis on jõudnud täna ka 30-ne parima hulka Ajujahi ideede konkursil. HopKid-i asutajad on viis tegusat inimest, kes enamuses on ise kõik lapsevanemad. Arvame, et tegemist on väga vajaliku ja toreda ideega. Võtsime ühendust ühe asutajaga, Jana Valliste, kelle käest pärisime mõned küsimused.

Jana räägi palun, kuidas sündis mõte luua mobiilirakendus HopKid? Nagu mina, nii on paljud lapsevanemad täna pere taksojuhiks. Mul on 3 last ja tundsin, et lisaks oma põhitöökohale olen ka  pere logistikaosakonna juhataja ja pean “taksojuhi” ametit. Teemat laiemas tutvusringkonnas arutades selgus tihtipeale kurb tõsiasi, et sellist äratundmist tõdeb enamus inimesi, kes täna on lapsevanemad. Seega laste sõidutamise ja saatmise platvormi loomise idee tekkiski puhtalt isiklikust vajadusest. Minu lapsed kasutavad agaralt ühistransporti, kuid reaalsus on see, et ühistransport sageli ei aita, kuna marsruudid ja ajagraafikud vahel ei klapi trenniaegadega ning väiksemad lapsed vajavad lisaks sõidutamisele ka saatjat. Seda näiteks eelkooli minnes õpetajani juhatades, ujulast ära toomisel treenerilt lapse üle võtmisel ja paljudel teistel juhtudel.

Teine oluline HopKid loomist käivitav tegur oli asjaolu, et meie väikeses Eestis ei ole täna kahjuks tagatud kõigile lastele liikuvus ja teenuste kättesaadavus. HopKid loojad on kõik pärit erinevatest väikestest asulatest ja teavad väga hästi, kuidas ühistransport ei taga liikumisvajadusi.

Neil kahe põhjusel saigi algatatud HopKid – lapse sõidutamise ja ka vajadusel saatmise teenuse platvorm laste turvalise ja mõnusa liikumise tagamiseks.

Tahes-tahtmata tekib igal lapsevanemal küsimus, et kes on need isikud, kes mu last ühest punktist teise viima hakkavad. Kas nad on usaldusväärsed? Täna saab lapsevanem HopKid mobiili rakenduse vahendusel tellida laste sõidutamiseks taustakontrolli läbinud sõidutaja-saatja ning jälgida oma lapse teekonda reaalajas. Platvormi vahendusel sõidu- ja saatmise teenuse pakkujaks saab hakata ka iga lapsevanem/lastega töötav inimene, kes vastab Hopkid´i poolt seatud tingimustele, mis eelkõige peavad silmas turvalisuse aspekte. Selleks tuleb täita ankeet, läbida taustakontroll ja vastata tingimustele, osaleda koolitusel ja saabki hakata lapsi sõidutama ja saatma.

Lisaks “lastetaksole” on peatselt võimalus kasutada HopKidi ka kogukonnasisese sõidujagamise korraldamiseks, kus teineteist tundvad lapsevanemad sõidutavad üksteise lapsi. Pilootimise faasis on teenus esmajärjekorras suunatud huvikoolides käivate laste vanematele, edaspidi laiemalt.

Kas teenus on mõeldud eelkõige neile lastevanematele, kes elavad linnasüdamest kaugemal? Mille poolest HopKid erineb taksoteenusest? Oleme veel noored ja uued ning seetõttu hetkel oleme HopKid hästi toimima saanud Harjumaal, kuid nii kiiresti kui võimalik, püüame oma teenuse laiendada üle-eestiliseks, et luua võimalus kõigile Eestis mõnusaks liikumiseks. Kui HopKid linnades on ennekõike mugavusteenus ning hinnad sarnased keskmise taksoteenusega siis tõmbekeskustest eemal elavate laste sõidu- ja saatmise teenusel kehtivad teised nn. pikamaa marsruutide hinnad.

HopKidi eripära võrreldes tavaliste sõidujagamisplatvormidega ning taksoteenusega ongi sõiduteenusele lisanduv lapse saatmise teenus. Teisisõnu sõidutab kontrollitud taustaga juht lapse õigesse kohta ja saadab ning annab vajadusel lapse vastuvõtjale üle, näiteks võtab lapse koolist, saadab ujuma, annab ujumise treenerile üle ja pärast läheb vastu ja võtab ujulast lapse vastu ja viib otse koju. Samamoodi sõidutab ja saadab lasteaiast eelkooli ning annab eelkooli õpetajale lapse üle. Taksodest erinev on ka see, et tellimused saab teha üks päev varem või ka kuu varem, näiteks kui vanem planeerib endale lähetust või koosolekut, siis on tal mugav ja turvaline teada, et laps saab sõidutatud ja saadetud. Lapsevanem teeb tellimuse lapse sõidutamiseks kindlal kuupäeval ja kindlal kellajal ning sõidutaja võtab tellimuse vastu ja teeb selle vanema poolt soovitud ajal ära, ilma et vanem muretsema peaks, kuidas laps näiteks külmal ajal ujumise trennist koju jõuab.

HopKid-iga on liitunud täna üsna palju lapsevanemaid, kellele HopKid abiks on. Täna toimib “lastetakso”, kus lapsevanema maksab lapse sisseistumise, kilometraaži ja ajakulu eest, kuid arendame platvormi, kus ühe küla, ühe spordiklubi, ühe klassi laste vanemad saavad üksteise lapsi sõidutada ja sõite planeerida ning üksteise autodes kohti broneerida.

HopKid-i lubadus on, et kasutades loodud rakendust, võidab lapsevanem iga nädal kolm tundi aega. HopKid on jõudnud täna 30 parima hulka ka Ajujahi ideede konkursil ning nad kutsuvad HopKid-i proovima ning alla laadima Google Play´st või App Storest ning tellima laste sõidutaja ja saatja. Proovige järele! Soovime neile nutikat arendamist ja Ajujahi konkursil edu!

HopKid-ile võib kirjutada e-mailil info@hopkid.ee või vaadata lisainfot veebist Hopkid.ee

 

 

 

 

 

 

 

JÄTA OMA VASTUSES

Please enter your comment!
Please enter your name here