Valmista ise lastele põnevad mänguasjad õues mängimiseks

Kevadel, kui ilmad on juba soojemad ja õhtud valgemad, siis on viimane aeg lapsed õue mängima ajada, et nad liiga palju aega toas nutiseadmetes ei veedaks. Viimasel ajal räägitakse palju sellest, kuidas tänapäeva lapsed on teistmoodi – lapsepõlves suvel maal mängimine on asendunud virtuaalsete mängudega. Räägitakse ka, et sinna ei saa midagi parata, tehnikaajastu jõuab lapsevanematest lihtsalt ette. Tegelikkuses aga oodatakse tänapäeva lapsevanemalt lihtsalt rohkem pühendumist ja loovat mõtlemist. Teisisõnu, muuda lapsel õues mängimine sedavõrd põnevaks, et ta ei tahakski tuppa tulla.

Kui juba rääkisime vanadest aegadest, siis võiks mainida, et jah, vanasti valmistasid vanemad ise oma lastele või lastelastele liivakaste, kiikesid ja mänguväljakuid. Tänapäeval mänguasjad pigem tellitakse mõnelt firmalt. Tegelikult aga võiks seda traditsiooni jätkata ning miks ka mitte lapsed ehitusprotsessi kaasata. Nii on ka neil põnev.

Alati on tore, kui asjadele läheneda veidi teise nurga alt ja olla loomingulisem. Just laste mänguasjad lubavad seda – olla omanäolised ja toredad. Isegi kiige või liivakasti, mis on kõige tavalisemad ja klassikalisemad mänguasjad hoovis, ehitamisel saab läheneda teistmoodi. Kiige puhul istumisaluseks võib olla hoopis vana kummist ratas ning liivakast võib olla koos puidust istekohtadega äärtes või hoopis laevakujuline. Üleüldse on liivakasti ehitamiseks väga palju huvitavaid lahendusi olemas. Liivakast võiks olla nagu laud koos selle külge ehitatud pinkidega, kuid lauaplaadi asemel on liivakast.

Lastele meeldib väga igal pool turnida ja ronida. Kiige kõrvale või puu otsa võib riputada köie, mille otsas autorehv. Sellisel moel on palju huvitavam kiikuda. Rehvi asemel võib olla ka isetehtud puidust ketas. Ka ronimisseina ehitamine pole üldse raske. Puidust seina külge saab puurida puidust klotsid, mille abil saab ronida üles. Sein võib olla ronimissein võib olla mängumaja küljes või hoopis eraldi tehtuna püramiidsein.

Kui jutt juba mängumajade peale läks, siis mängimise teeb põnevaks, kui mängumajale on peale ehitatud väike katuseterrass, kuhu saab redelist ronida. Puidust redeli külge võib meisterdada ka köiest astmed. Mängumaja külge võib ehitada ka väikese silla, mille küljest saab alla tulla nii liumägi kui ka liugtoru või hoopis ronimisköis. Poistele võib mängumajade asemele ehitada hoopis puidust püstkojad või miks ma mitte piraadilaevad või traktorid!

Euroalustest saab ehitada väga palju asju. Väga vahva on ehitada nendest lastele väliköök. Vaja on vaid mõned alused kokku puurida ja mõned osad maha saagida. Kraanikausiks sobib plastmasskauss.

Kõiki meisterdisi saavad aidata lapsed ise värvida ja miks ka mitte mõni nael haamriga lüüa. Kindlasti oleks iga laps rõõmus, kui tema koduhoovis oleks mõni selline vahva mänguasi või mitmed mänguasjad, millega oleks lõbus mängida ja saaks toredalt aega õues veeta.

Fotod: Pinterest

JÄTA OMA VASTUSES

Please enter your comment!
Please enter your name here