4.11 on ülemaailmne kommipäev Candy Day. Kas teadsid, et kommid on lubatud? Youtube jutt!

4. november on üks ütlemata magus päev! Just siis tähistatakse ülemaailmselt kommipäeva nimega Candy Day. Maiustused on lastele alati meeldinud, ka täiskasvanud lubavad endale, kes rohkem kes vähem, meeleldi magusaid maitseelamusi. Kommipäevaga seoses otsisime vastuseid küsimustele kui palju magusat süües on see hea ja millised maiustused on parimateks valikuteks.

Läbi aegade on inimesed armastanud magusat ja õigupoolest ka vajanud, sest suhkur on praktiliselt ainukeseks energiaallikaks ajurakkudele ja punastele verelibledele. Kõige olulisem suhkur inimese organismis on glükoos ning kui mõõdetakse veresuhkrut, siis mõõdetakse glükoosi hulka veres. Veresuhkru kõige tähtsamaks rolliks on organismi rakkude energiaga varustamine. Inimene peab saama 160-200 g glükoosi päevas, et säiliks ajutegevus, vereloome ja silmanägemine. Sellest saab lugeda biokeemiku poolt kirjapandud artiklist SIIN. Oluline on peale suurt vaimset või füüsilist pingutust magusat tarbida ja eriti vajavad magusat väikelapsed, sest nende glükogeenivaru on väike ja sageli hommikuks ära tarbitud.

Nõmme tüdrukud Daniela ja Vanessa huviringist tulemas
Nõmme ujulas peale trenni kulub taaskord ära üks maitsev, magus Jelly Bean maitseamps

 

Ajaloo esimesed maitsestusega kommid 

Varasematel kaugetel aegadel kui suhkruroogu poldud veel avastatud valmistati magusaid ampse nii kuivatatud puuviljadest kui meest. Vanimad teated kristalliseerunud suhkrust pärinevad viie tuhande aasta tagusest Indiast. Kommide inglisekeelne nimetus candy pärineb aga indiaanlastelt, kes kutsusid suhkruroo siirupi kristalliseerunud toodet sõnaga khanda.

Esimesed maitsestusega kommid, mida sai kaaluhinnaga klaaspurgist pabertuutusse osta, olid puuviljade mahlaga maitsestatud oakujulised kommikesed, mida hakati maitse ja kuju tõttu kutsuma nimega Jelly Bean. Need kommid saavutasid oma esimese populaarsuse Ameerikas. Nad maitsesid jumalikult head ning neid sai osta just niipalju kui palju sul raha just taskus oli. Ka ühe penny eest. Kui aga ameeriklased avastasid, et nende president Ronald Reagan armastab Jelly Bean komme, tõusis tuntus veelgi. Samuti hakati neid värvilisi komme seostama lihavõttepühade rõõmuga ning pühadelauale toodi jänkukeste ja tibude kõrvale alati ka Jelly Bean kommid.

Tänaseks on Jelly Bean´il üle terve maailma oma lojaalne maiustajaskond. Tihti seostatakse neid trendikusega, sest eriti populaarsed on need kommid just noorte seas. Nad on niivõrd armastatud, et nad on saanud omale lausa ka eraldi ülemaailmse tähtpäeva Jelly Bean Day, mida peetakse 22. aprillil.

The Jelly Bean Factory 36 kommimaitset

The Jelly Bean Factory kasutab oma mahlastes kommides vaid ehtsat puuviljamahla. Isuäratavalt mahlane kommisisu ja seda ümbritsev läikiv sile kest tasakaalustavad, pikendavad ja võimendavad maitseelamust nii, et piisab vaid ühest pisikesest kommikesest, et tunda võimast maitseplahvatust. Tegelikult sooviks aga ära proovida kõigi 36 erineva värvi ja maitsega kommikeste meki.

 

The Jelly Bean Factory kommidel on looduslik maitse, sest nad on valmistatud 100% naturaalsetest ja looduslikest koostisainetest. Nad sobivad maiustamiseks ka taimetoitlastele, on gluteeni- ja GM vabad, neis ei ole želatiini ega pähkleid,

Vaata videost kuidas noored Jelly Bean erinevate kommide maitseid ära arvavad.

JÄTA OMA VASTUSES

Please enter your comment!
Please enter your name here