Bataat- leia rohkem kui 50 maitsvat retsepti!

Taaskord on uhkes hoos tervislike toitude valmistamise retseptikonkurss „Rimi retsepti meistriklass“, millest sel aastal võtab osa lausa 53 erinevat kokandushuviga põhikoolide klassi, huvikooli, ringi, klubi. Konkurss kestab kolm kuud ning igal kuul on lastele erinev retseptiülesanne. Veebruari väljakutseks oli bataat.

Tegemist on traditsioonilise retseptikonkurssiga Eesti põhikoolide õpilastele, leidmaks toredaid ja omanäolisi retsepte tasakaalustatud toitumise tutvustamiseks ning elavdamiseks. Osalejad saavad retseptiülesande, mille kallal on võimalik kuu aega nokitseda. Valmis võistlustööd laetakse oma klassi konkursilehele, kus kõik teisedki saavad oma lemmikule poolthääle anda. Veebruari võidukad on juba selgunud ning laste poolt valmistatud toidud bataadist leiab SIIT või menüüribalt RIMI valides.

Konkurss kestvus on 01.02–30.05.2019 ning järgmiseks ülesandeks on märtsikuus lisada konkursile oma toit kalast või mereannist. Kolmas ülesanne aprillikuus on toit banaanist.

bataatkalabanaan

Konkursi peaeesmärgiks on tõsta ühiskonna teadvust laste tasakaalustatud toitumisest ja tervislikest valikutest. Konkursil osalevate klasside eesmärgiks on erinevate retseptide tegemise kaudu õppida tasakaalustatud toitumise ning toiduvalmistamise kohta.

Konkurss sai loodud koostöös korraldajaga Rimi Eesti Food AS. Esitatud ülesannete hulgast valib korraldajapoolne žürii ja publik iga kuu oma lemmikud, kes osalevad mais 2019 peaauhinna loosimises.

„Rimi meistriklass 2019“ peaauhinnaks on 1000 euro suurune rahaline preemia klassitegevuste (nt. ekskursiooni, õppevahendite) tarbeks; teine koht saab auhinnaks 800 eurot ja kolmas koht 500 eurot. Konkursi täpsema kirjelduse, osalevad lastegrupid ja reeglistiku leiad alamlehelt SIIT.

Hoia ikka meie konkursil silma peal ning vaata, kuidas noored tasakaalustatud toitumisega seotud ülesandeid lahendavad! Loodame ka, et leiate omale palju uusi häid ideid, kuidas oma igapäevast toidulauda tervislike maitseüllatustega rikastada.

 

JÄTA OMA VASTUSES

Please enter your comment!
Please enter your name here