Lapsevanemana võin öelda, et kõikvõimalike tehnikauuenduste osas on enamik meist alguses päris skeptilised. Oleme oma blogis soovitanud mitmeid ägedaid lahendusi, mille peale oleme ka saanud negatiivsemaid kommentaare, mis kajastavad pahameelt kõige suhtes, mis lastele legodega mängimisele ja õues ringi jooksmisele veidi alternatiivi pakub. Oleme igatahes seda meelt, et kõik uus ei ole ilmtingimata halb ja vahvad uuendused toovad reeglina meie ellu ikka vaheldust ja rõõmu, näiteks VR-prillid.
Läinud jõuludel soovitasime teile mitmeid uusi ja ägedaid tehnikavidinaid, mida lastele kinkida ja mille üle koos terve perega rõõmu tunda. Teiste seas oli ka viimaste aastate üks enim kõlapinda saanud leiutis VR-prillid ehk virtuaalreaalsust edasi andvad prillid. Just nendest tahan ka täna veidi pikemalt kirjutada.
Aeg on edasi läinud ja kui jõulude paiku kirjutasime mudelist, kuhu saab oma nutitelefoni ekraaniks asetada ja selle pilti siis VR-prillide abil juba 3D-s jälgida, siis täna räägime lähemalt digipoes Klick müügil olevast HTC Vive mudelist, mis nutitelefoniga enam kuidagi seotud ei ole ja on saanud iseseisvalt juba maailmas täielikus sensatsiooniks.
Arvutimängud on tänu VR-prillidele liikunud täiesti uuele tasemele
HTC Vive arendati väljas alles möödunud aastal tuntud tehnikatootja HTC poolt ja prillid on loodud eeskätt selleks, et tekitada kasutajale ruumilise pildi efekt. Prillid on mõeldud just selliste arvutimängude mängimiseks, mille välja töötamisel on silmas peetud, et neid mängitakse mitte tavapäraselt arvuti taga ekraani jälgides, vaid toas ringi liikudes ja silmadega virtuaalreaalsust püüdes. Enamike uute mängude juures on juba ka kirjas teave, kas need on kohaldatud HTC Vive prillidele või ei.
Ruumiline ja spetsiaalsete sensorite abil tekitatud efekt võimaldab sul ka, VR-prillid peas, toas ringi jalutada, sest efekt on loodud päriselu niivõrd hästi imiteerides. Võin kinnitada, et kõik võimalikud ja võimatud katsed on prillidega tehtud ja need on tõepoolest ohutud. Mängud, mis nende prillide jaoks loodud on, eeldavad alati, et mängijal on näiteks paar meetrit enda ümber vaba ruumi ja ta saab selle raames vabalt jalutada ja kas või vajadusel kätega vehkida. Mängude juures on alati kirjas, kas lisaruumi on tarvis või ei.
Nüüd veidi lähemalt aga sellest, mis sa siis lõpuks digipoest Klick HTC Vive prillid ostes ka kaasa saad. Karbis on esiteks loomulikult prillid, kuhu on sisseehitatud kaamera, et kombineerida pärismaailm virtuaalse reaalsusega. Lisaks prillidele on kaasas ka kaks baasjaamadeks nimetatud väikest kasti, mis aitavad prillidel tajuda ruumi ja liikumist, mille abil kogu 360-kraadine 3D-efekt ka tekib. Lisaks on kaasas ka mängimiseks vajalikud puldid mõlemasse kätte. Soovitan ka veenduda, et arvuti, mis te prillidega ühendate, sisaldab piisavalt võimast graafikakaarti, et mänge mängida. Info selle kohta on Klicki kodulehel ka kirjas.
Midagi igale maitsele ja vanusele
Mängude valik, mida on VR-prillidega võimalik mängida, on tõepoolest pea et lõputu ja sealt leiab midagi igale maitsele. Mõni armastab mõistatusi lahendada, teine näiteks tulnukatega võideldes Maad päästa ja kolmas hoopis virtuaalreaalsuse abil vastasega tennist mängida.
Siinkohal tahaks kindlasti rõhutada, et tegu pole ainult laste mänguvahendiga. Tuleb tunnistada, et VR-prillide ja kogu komplekti hind on ka selline, et ei kujutaks hästi ennast ette ostmas seda lapsele, kes mõne kuu või paremal juhul aastakese pärast sellest juba “välja kasvab”. Seetõttu ongi hea teada, et kuna mängude ja tegevuste valik on seal niivõrd suur, siis sealt leiab endale midagi iga pereliige.
Tuleb tõdeda, et leiutised, mille kallal mängude ja tehnika arendajad igapäevaselt ja aastaid vaeva on näinud, tõepoolest väärivad tunnustust ja järele proovimist. Igaühele on selge, et peitusemäng, raamatute lugemine ja legodest majade ning masinate ehitamine ei kao nii pea mitte kuhugi ja selle üle on ka mul ainult rõõm. Küll aga on nende kõrval kindlasti ruumi ja ka aega supertoredate innovaatiliste leiutiste jaoks!