Kuidas valmistada südamlikud piparkoogid?

Jõulutoite on mitmeid, kuid jõulusnäkkide valik on palju kitsam. Kõige populaarsemad on kindlasti piparkoogid ja mandariinid. Kui talvel mandariinide isu tuleb, siis on vaja ainult sammud poodi seada, osta need endale ning koju viia. Ei midagi rasket. Piparkookide jaoks tee ise tainas või osta poest, rulli laiali ning vajuta piparkoogid välja ning pane ahju küpsema. Kuid millise kujuga see õige piparkook siis olema peaks?

Piparkoogivorme on maailmas olemas tuhandeid kui mitte miljoneid. Paljudel on neid ka juba kodudes kappides kuhjaga olemas. Kuid alatasa mõeldakse välja aina uuema ja huvitavama disainiga piparkoogivorme. Näiteks lastele meeldivad kindlasti just hästi huvitava kujuga vormid. Mida keerulisem või põnev kuju, seda parem. Tavalised ringi- või tähekujulised piparkoogid pole kindlasti need, mis just kõige rohkem pere noorematele peale lähevad. Samas vanemad sooviksid lauale ikkagi panna piparkooke, mis on kena ja korrapärase kujuga.

Leidsime Koduekstrast eriti laheda ning pilkupüüdva piparkoogivormi. See on selline suur ja hõbedane ning sellega on võimalik korraga valmistada 11 südamekujulist piparkooki. Rullid taina kenasti ühtlaselt laiali ning ühe vajutusega saadki kätte 11 piparkooki. Üheksa väikest, üks selline suurem ning üks eriti suur, kus on südamekujulised väljalõiked sees. Kõik ühe liigutusega. Kui pole soovi teha kohe korraga nii palju piparkooke, siis võib ka vormi erinevaid osasid kasutada ning vajutada välja ainult mõned. Kuid kõige ägedam on teha ikka korraga. Nii saab iga pereliige endale vähemalt ühe südamekujulise piparkoogi, mida kaunistada. Suurt südant võiksid kõik pereliikmed näiteks koos glasuuriga katta. Nii lahe ju pärast öelda, et näe seal kausis on minu kaks südant ning lisaks ka meie ühine süda. Võib ka vanaemad ja vanaisad appi kaunistama kutsuda.

On nende vormidega nagu on, aga kindlasti teist nii südamlikku vormi me silmad küll näinud ei ole. Sellise vormiga tulevad kindlasti sellel aastal kõige südamlikumad piparkoogid.

JÄTA OMA VASTUSES

Please enter your comment!
Please enter your name here