Mida ja miks pakkuda beebile tema teisel elupoolaastal?

Iga lapse arengus on lisatoit väga oluline – nõnda õpib ta tundma uusi maitseid, lõhnu ning toidu paksusi. Kuna teisel elupoolaastal ei kata rinnapiim üksi imiku energia- ja toitainevajadust, tuleks beebi menüüsse lisada ka toekamaid toite.

Lastearst Reet Raukas soovitab väikelapsele lisatoite tutvustada hiljemalt kuue kuu vanuselt. “Selles vanuses vajab beebi kindlasti lisatoitu. Kui tahke toidu pakkumisega hiljaks jääda, võib imikul kujuneda teatud toitainete vaegus, mis mõjutab tema kasvamist ning arengut,” sõnab Raukas. Samas rõhutab arst, et lapse varustamisel toiduenergiaga omab endiselt suurt rolli rinnapiim või piimasegu.

www.theguardian.com Photograph: Getty

Teisel elupoolaastal hakkavad välja kujunema ka uued oskused nagu närimine. “Kuna imik alles harjub piima paksusest erineva konsistentsiga toidu söömisega, tasuks tahket toitu esmalt pakkuda lusikalt,” annab Raukas nõu. Lastearst lisab, et kui laps on ise huvitatud, võib juhtuda, et tema käsi aitab söömisele kaasa. Kuigi tulemuseks on segadus, on beebi ja tema riided pestavad ning sellist tegevust ei maksaks tõrjuda.

Peale kuuendat elukuud peab Raukas oluliseks põimida lapse toidukordadesse liha, sest see on imikule vajalikuks valgu ja raua allikaks, mida organism vajab vereliblede moodustamiseks. “Esmalt tuleks toidule lisada teelusikatäis peenendatud liha ning vanuse edenedes kogust suurendada. Peab aga meeles pidama, et kui beebile on hakatud liha pakkuma, tuleks seda teha iga päev,” sõnab Raukas.

Kui laps tükilise toiduga koheselt ei harju, tasub proovida liha sisaldavaid püreesid. Imiku toitainete vajadusi silmas pidades soovitab lastearst Reet Raukas AS Salvesti tootesarja Põnn köögiviljapüreed veiselihaga ning aedviljapüreed kanafileega. Koostöös Raukasega on Põnni toodete retseptide loomisel arvestatud beebi ealisi iseärasusi, vajadusi ja maitse-eelistusi.

“Kaheksanda elukuu lõpul võiks lapse päevaplaanis olla kolm tahke toidu korda. Hommikusöögiks puder, lõunaks köögiviljapüree lihaga ning ooteks puuviljapüree,” annab Raukas nõu.

www.ponn.ee
www.ponn.ee

Põnni tootevalikusse kuulub palju putrusid, mis on mõeldud spetsiaalselt beebidele, kes on vanemad kui kuus kuud. Põnni kodune kaerapuder mustikaga, neljaviljapuder vaarikaga, täisterapuder banaaniga ning mõnusalt mahlane puuviljapuder on vaid mõned näited Põnni tootesarja maitsekombinatsioonidest.

Põnni lastetoidusarjas kasutatakse võimalikult palju kodumaist toorainet – köögiviljatoitudes parimat eestimaist liha, kartulit ja porgandit. Põnni toitudesse ei ole lisatud suhkrut ega lõhna- või maitseaineid ja samuti on paljud tooted gluteeni- ning laktoosivabad.

JÄTA OMA VASTUSES

Please enter your comment!
Please enter your name here