Sulgpall paneb rannas liigutama!

Kui oled perega randa jõudnud ning mõnda aega päikese käes peesitanud, siis tihti võib peale tükkida igavus. Lapsed käivad küll hea meelega ujumas ja ehitavad liivalosse, kuid mida saaksid vanemad koos lastega rannas ette võtta? Appi tuleb sulgpall. Sulgpall on lihtne ja tore sportmäng, mida on just hea mängida koos lastega. See arendab koordinatsiooni, seda on lihtne mängida ning mänguvahendid ei võta transportides palju ruumi.

Koduekstrast saime ühe väga põnevama sulgpalli komplekti, mis koosnes kahest reketist ning kahest erineva suurusega sulgpallist. Üks sulgpall oli suuruselt selline väiksem ja normaalse suurusega, kuid teine sulgpall oli ikka kõvasti suuremate mõõtudega. Samuti olid reketid kõvasti suuremad ning laiemad, kui need, millega tavaliselt sulgpalli mängitakse. Selliste suurte reketitega on just lastel alguses hea mängida, kui mäng veel päris käpas ei ole. Nendega on palju lihtsam palli tabada ning mängida saavad ka need, kellele muidu sulgpall nii hästi välja ei tule.

Sulgpall saab kiirelt selgeks!

Igatahes meil sai palju nalja. Eriti lõbus oli mängida just selle suurema sulgpalliga, sest see nägi lihtsalt nii koomiline välja. Tabada oli palli lihtne, kuid suuremale pallile pidi ka rohkem jõudu rakendama, et see paremini õhus püsiks. Väiksemat palli oli kergem kõrgele lüüa, kuid jällegi raskem tabada. Pärast mõningat harjutamist saime lõbuks mängu täitsa selgeks ning pall püsis päris kaua õhus. Kui alguses tundus sulgpalli mäng lihtsa liigutamisena, siis tegelikult võttis kogu mäng päris korralikult läbi.

Tavaliselt mängitakse sulgpalli selleks ettenähtud platsil. Eraldusvõrgu ning täpselt maha joonistatud väljakuga. Kuid rannas võib ka niisama mängida. Isegi võrku ega täpsete mõõtudega väljakut pole vaja. Mängu eesmärgiks võiks olla lihtsalt sulgpalli võimalikult kaua õhus hoida. Mängima ei pea üldse ainult kahekesi. Mida rohkem inimesi, kellega mängida, seda lõbusam mäng.

Sulgpalli kahjuks väga suure tuulega rannas mängida ei saa, kuid tuulevaikse ilmaga on see kindlasti üks mänge, mis kunagi moest ära ei lähe. Seda näitas ka tõsiasi, et rannas oli veel inimesei, kes sulgpalli mängisid.

JÄTA OMA VASTUSES

Please enter your comment!
Please enter your name here